ВООЗ оголосила спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу

1630 0
Зафіксовано понад 16 тисяч випадків у 75 країнах та територіях.
Фото: Depositphotos

Фото: Depositphotos

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я міжнародного масштабу. Про це у Twitter повідомив голова ВООЗ Тедрос Гебреїсус.

«У світлі епідемії мавпячої віспи, що має понад 16 тис. зареєстрованих випадків із 75 країн і територій, я знову скликав надзвичайний комітет. Виходячи з критеріїв міжнародних правил охорони здоров’я, я вирішив оголосити цей спалах надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я міжнародного значення», – зазначив він.

Нагадаємо, у травні цю рідкісну хворобу зафіксували у 10 країнах Африки, Європи та Америки. У Червні перші випадки підтвердили у Польщі та Румунії.

Тоді ВООЗ заявляла, що захворюваність на віспу мавп може зрости влітку через вечірки та фестивалі, проте спалах мавпячої віспи не переросте у пандемію.

Читайте також: Чи можливе поширення мавпячої віспи на Львівщині. Пояснення

Додамо, що випадків мавпячої віспи, яка досить швидко поширюється в багатьох країнах світу, в Україні не зафіксували. Певна настороженість є через те, що зростає кількість хворих у тих країнах, для яких це захворювання нехарактерне. Йдеться про США, Ізраїль, країни СЄ, звідки і куди мігрують українці. Окрім цього, Голова Львівської ОВА Максим Козицький розпорядився затвердити план заходів у випадку виникнення епідемічних ускладнень холери на території Львівської області на 2022-2026 роки. 

Детальніше про те, спалахів яких недуг можна очікувати через війну та як убезпечити себе і близьких, можна дізнатися за посиланням

Для довідки

Віспа мавп  віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. За клінічними ознаками воно дуже схоже на натуральну віспу. Її характеризують як зоонозне захворювання, тобто те, яке передається від тварини до людини. Водночас віспа мавп у більшості випадків протікає значно легше, ніж натуральна віспа. Іноді вона все ж таки може призвести до летальних наслідків.

Інфікування відбувається в результаті прямого контакту з кров'ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованих осіб чи тварин. Можливим фактором інфікування також є вживання в їжу м’яса інфікованих тварин, яке не було належно термічно оброблене. Найбільший ризик інфікування мають члени однієї родини, якщо вони мають тривалий особистий контакт з інфікованим членом сім’ї, а також медичні працівники у випадках недостатнього дотримання правил контакту з пацієнтом. Інфікування також може відбуватись через плаценту. 

Інкубаційний період (від часу інфікування до появи симптомів), зазвичай, становить від 6 до 16 днів, але може коливатися в діапазоні від 5 до 21 дня.

Основним способом запобігання поширенню інфекції залишається підвищення рівня знань про цю недугу та про фактори ризику. Важливо, щоб люди знали шляхи передачі та уникали тісних контактів з інфікованими. Важливим способом профілактики не лише цього захворювання залишається миття рук, також відіграють роль заходи епідемічного нагляду та оперативне виявлення нових випадків. 

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!