Вибори ректора Львівської політехніки та що за вибухи пролунали в Івано-Франківську. Підсумки доби

740 0
Нині, 13 березня, та 1 114 доба героїчного спротиву агресії рф.
Фото: Суспільне

Фото: Суспільне

Акцент дня: Хто пройшов у другий тур виборів ректора Львівської політехніки. Участь у конкурсі брали 6 претендентів.

Читайте також: Львів обрав тренерів, які отримуватимуть додаткові 25 тисяч гривень щомісяця. Хто вони. Мотиваційна програма діятиме до 2030 року.

Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 123 бойових зіткнення. Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля  – 42 та 14 атак та штурмів.17 разів ворог атакував на Торецькому напрямку та 10 – на Новопавлівському.

Держава-терорист завдала одного ракетного та 68 авіаційних ударів, застосувавши дві ракети та 97 керованих бомб. Окрім того, загарбники залучили для ударів 812 дронів-камікадзе та здійснили 3 956 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів.

Читайте також: В США підтверджують, що обмін розвідданими з Україною відновили.  

Та: Литовські волонтери передали ще 40 позашляховиків для ЗСУ. Фото. Їх отримали військові 15 підрозділів.

Тема дня: Найбільш небезпечний час у війні називається перемир’ям. 11 березня під час зустрічі делегацій США та України в Саудівській Аравії Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження 30-денного режиму припинення вогню, якщо цю умову виконає і росія. Керівниця Центру підтримки аеророзвідки, волонтерка Марія Берлінська вважає, що коли війна називається перемир’ям, то ворог по днях готується завдати фінального удару, тож нам треба вибудовувати систему оборони так, аби вони десятки років боялись і думати сюди заходити.

Читайте також: «Сьогодні з Дмитром». Два роки тому загинув Гармаш – львів’янин, який хотів відродити Республіку святого саду. Він добровольцем пішов на війну в лютому 2022 року.

Ключові події

1. Зеленський сказав, чому Україна погодилась на 30-денне перемир’я та чого він чекає, якщо не погодиться росія. Це зроблено для того, аби розвіяти міф про небажання миру з українського боку.

Читайте також: Припинення вогню в Україні може відбутися за кілька днів, якщо погодиться росія – держсекретар США.

Та: Рада підтримала законопроєкт про кримінальну відповідальність для керівників ТЦК та членів ВЛК. Йдеться про відповідальність за порушення порядку медогляду для визначення придатності до військової служби та порушення порядку призову;

2. В Івано-Франківську напередодні росіяни підірвали власних «агентів» – СБУ. Внаслідок вибуху 17-річний хлопець загинув на місці, а його 15-річного спільника госпіталізували з тяжкими пораненнями.

Читайте також: Адвокатка доньки Фаріон: Зінченко намагався забезпечити алібі та написав нотатку, якби «щось пішло не так». Адвокатка стверджує, що не треба недооцінювати підозрюваного: «Цей хлопчик потужно займався самоосвітою, студіюючи літературу специфічного характеру».

Та: У Білій Церкві підлітки знову побили 16-річну дівчинку. Поліція проводить перевірку;

3. Через реконструкцію пункту пропуску на Львівщині понад місяць буде сповільнений пропуск вантажівок. Йдеться про пункт пропуску «Шегині».

Читайте також: Рада оборони Києва дозволила рух транспорту Південним мостом. Також у столиці частково знімуть обмеження руху автотранспорту під час повітряної тривоги Подільським мостовим переходом та Дарницьким залізничним мостом.

Та: Головний інженер «Київського метрополітену» назвав термін завершення будівництва метро на Виноградар. Наразі ідуть підготовчі роботи на шести майданчиках;

4. Із чого будували львівську Цитадель. Кожен, хто хоч раз гуляв територією львівської Цитаделі, звертав увагу на те, які міцні стіни мають її казарми й оборонні вежі. Львівський історик-краєзнавець Олександр Волков, який займався дослідженням і популярізацією оборонних споруд, розповідає як австрійцям вдалося звести цей унікальний оборонний комплекс.

Читайте також: У Києві оцифрували архіви Софії Київської. Цей проєкт покликаний зберегти унікальні архіви минулого століття для науки та подальшої реставрації;

5. Львів’янам нагадують, що збір та продаж первоцвітів заборонений законом. На сьогодні ці рослини опинились на межі вимирання.

Читайте також: Було понад 20 градусів. Що кажуть синоптики про найтепліший в історії березень у Львові. Підвищені температури вплинули на рослинність, адже сільськогосподарські культури поступово почали виходити із зимового спокою.

Слава Україні. Гарного Вам дня!


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!