На правах реклами

Виховувати в школі вже пізно: як у Львові працює інноваційний простір для дітей

5825 1
Чим унікальний інноваційний простір «СвітЛичка» — дитячий садок, заснований на принципах любові, поваги та уваги до кожного малюка.

Спільні цінності

Засновники та педагоги «СвітЛички» переконані, що необхідно з самого народження виховувати в дітях свідомих громадян, а заклади освіти повинні допомагати у цьому батькам, залучати їх до виховного процесу і творити спільне середовище. Спільні цінності, кажуть у «СвітЛичці», є запорукою успішної співпраці між педагогами і батьками. Сам же садочок заснований на засадах любові — до інших людей і до своєї країни.

«Наш девіз — Бог і Україна. Ці ж самі принципи є засадничими у Пласті, і, оскільки я сама пластунка, для нас було природно взяти цей девіз за основу. Любов до Бога проявляється у повазі, вмінні бачити в людях хороше, вмінні прощати, це добрі справи, які ми робимо. Україна — це наша земля, наш дім, і ми маємо дбати про нього, будувати його так, як будуємо власне житло. І цього ми навчаємо дітей», — розповідає засновниця простору Наталія Смуток.

За її словами, починати освіту та виховання дітей у школі вже запізно. Маючи вільний доступ до інформації і технологій, діти зараз набагато швидше розвиваються та навчаються, тож приходять до школи вже зі сформованими цінностями.

«Для нашої сім’ї патріотичне і християнське виховання є надзвичайно важливим. Довго шукали садочок для свого сина, і саме в СвітЛичці знайшли не просто садок, а спільноту, родинне коло. Навіть попри те, що ми живемо не у Львові і щоранку возимо Миколку зі Страдча», — розповідає мама одного з вихованців простору Тетяна Козак.

Залучення батьків до виховного процесу

На думку засновників «СвітЛички», заклад освіти не може нести повну відповідальність за виховання дитини, але може і повинен допомагати у цьому батькам. Тож для них у садочку організовують різні тренінги та дискусії, а також спільні з дітьми виїзди на природу, майстер-класи, екскурсії.

Крім того, як розповідає адміністраторка простору Мар’яна Мамчак, з батьками обговорюють кожну деталь, яка стосується малюків та їхнього перебування у «СвітЛичці», зокрема питання безпеки чи харчування.

«Безпека дітей — невід’ємна частина нашого простору, вона проявляється у всьому. Наприклад, у кухні на холодильнику висить табличка, де зазначено інформацію про кожну дитину: кому що не можна їсти, чи є якісь алергії», — говорить вона.

За її словами, на подвір’ї розміщені камери відеоспостереження, які охоплюють увесь простір, а сам садочок розташований на закритій території.

Особистісно-орієнтована програма «Крок за кроком» та англійська з носієм мови

В основу навчального процесу «СвітЛички» покладено міжнародну програму «Крок за кроком», яка враховує індивідуальні особливості кожної дитини — спосіб сприйняття інформації, темп навчання, зацікавлення. Адаптацію програми під потреби діток розробила програмна керівниця простору Софія Нагірна — педагог-практик із 20-річним досвідом роботи та мама чотирьох дітей. Щотижня діти вивчають нову тему, пробують себе в різних заняттях, відвідують цікаві заходи.

«Для кожного з нас важливо, щоб наші діти бути щасливими. І я сама щаслива, що наша дочка ходить до СвітЛички. Злата щодня має багато вражень, адже дітки постійно вивчають щось нове, пробують робити все своїми руками», — розповідає мама вихованиці садочка Ірина Грешта.

Англійської дітей у «СвітЛичці» навчає британка Анна Абрахамс. Мар’яна Мамчак каже, що навчання з носієм мови допомагає дітям швидше подолати мовний бар’єр.

«Носії мови можуть практично не розуміти української. Тож діти докладають більше зусиль, аби їх розуміли, і, відповідно, швидше опановують іноземну мову», — каже вона.

На базі простору також працює власний центр педагогічної майстерності, де навчаються і підвищують свою кваліфікацію педагоги не лише зі «СвітЛички», а й з інших дошкільних закладів.

Садочок працює за адресою: вул. Тракт Глинянський, 57. Наприкінці літа відкриють новий простір на вулиці Княгині Ольги. Попередній запис уже розпочато — або за телефоном +38 068 534 73 86, або за онлайн-формою. Дізнатися більше про садочок можна за посиланням.

Фото «СвітЛички»


Читайте також:
22 Квітня, 2019 14:39
666 ... хоч в часи срср із отого "домострою" зробили такий собі жупел , та батьки нас виховували методами ним прописаними ... а в нашіх дідів , то точно в родині був суцільний "домострой" ... ніхто із отих вихователів майбутніх будівничих комунізму ту книгу й не читав ... діяло оте "правило" -- " ..Я Пастернака нє чітал , НО осуждаю.." ... наразі маємо те саме ... Слава Україні ! ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!