Як не потрапити до рук шахраїв у «чорну п'ятницю». Поради

1203 0
Незмінною альтернативою класичниій купівлі товарів у час карантину залишається онлайн-шопінг.
Фото: weekend.od.ua

Фото: weekend.od.ua

Цьогоріч «чорна п'ятниця» проходить в тіні локдауну. Не дивлячись на вакцинацію, МОЗ рекомендує уникати великого скупчення людей, тому незмінною альтернативою залишається онлайн-шопінг. У гонитві за вигідними пропозиціями покупцям радять не забувати про ризики шахрайства. Завчасна перевірка інтернет-магазинів вбереже від недоброчесних продавців, а ще ‒ значно зекономить дорогоцінні час та нерви. 

«Шахраї дуже люблять моменти, коли люди поспішають і метушаться, бо це ознака того, що в них немає часу не те, що на ретельну перевірку, а й звичайну обачність. Ажіотаж навколо окремих товарів чи послуг через «шалені знижки» сприяє тому, що покупці діють швидко, імпульсивно та нерозважливо. Найперше і найголовніше правило – не довіряти, а перевіряти», – кажуть експерти аналітичної системи YouControl.

Фахівці YouControl. підготували низку порад щодо безпечного онлайн-шопінгу.

Як перевірити онлайн-магазин?

1. Доволі часто інтернет-магазини працюють у так званій «сірій» зоні вітчизняного правового поля. Саме тому, першочергово потрібно з’ясувати офіційну назву та код ЄДРПОУ (ідентифікаційний код) юридичної особи або фізичної особи-підприємця на сайті якого плануєте шопитися. Це можна зробити або в контактних даних інтернет-магазину або в гуглі, якщо реєстраційні документи на сайті відсутні. Обов’язково загляньте у розділ «Умови повернення товару», там можуть бути контактні дані саме юридичної особи. Якщо такого розділу немає на сайті, варто насторожитися.

2. Отримавши вихідні дані, першочергово варто перевірити: 

  • юридичний статус (чи не перебуває в процесі припинення), чи не має проблем з податковою та вид діяльності;
  • як давно працює інтернет-магазин – чи не створили його виключно під чорну п’ятницю
  • судову історію та наявність виконавчих проваджень. Ця інформація дасть розуміння наскільки добросовісно продавець виконує свої обов’язки та як врегульовує конфліктні ситуації. 

 

3. Якщо ж продавець – ФОП, потрібно перевірити його і як підприємця за тими ж критеріями. Якщо покупка дорога, не зайвим буде перевірити і фізичну особу – представника, директора або того ж ФОП. Іноді про людину можна знайти багато цікавого: судові справи, борги і навіть дані, що вона перебуває в розшуку.

Експерти наводять класичний сценарій шахрайства. Приміром, людина вирішила купити смартфон. Знайшла найдешевшу пропозицію в одному з інтернет-магазинів. Продавець висуває вимогу попередньої оплати на картку, після чого обіцяє надіслати смартфон поштовим відправленням. Покупець проводить оплату, йому надходить повідомлення, про те, що замовлення відправлене. Після двох тижнів очікування і запевнень, що "ось-ось все приїде", покупець помічає, що за номером телефону продавця ніхто не відповідає або він стає недійсними. А інтернет-магазин раптово припиняє своє існування.

Нагадаємо, що цьогоріч всесвітній день розпродажу, з якого починається традиційний різдвяний сезон знижок, більш відомий як «чорна» п’ятниця, припадає на 26 листопада. У цей день більшість магазинів оголошують масштабні знижки. Подекуди акції починають діяти вже з понеділка перед цим, а також кілька днів опісля. Tvoemisto.tv пропонує огляд знижок у найбільших торгових центрах Львова, а також популярних магазинах з побутовими товарами і технікою, де можна шукати знижки вже сьогодні.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!