
фото: times.cv.ua
Часто порятунком стає ще одна філіжанка, потім ще одна, і таким чином ми просто "позичаємо" енергію, яку потім доведеться віддавати. Багато хто, наприклад, захворює на застуду після того, як, підживлюючи себе кавою або колою, зробив велику роботу до дедлайну. Зі слів Гленвілль, відмова від кофеїну здатна зробити нас енергійнішими.
Обмежте вуглеводі. Як вважає Гленвілль, ми можемо втомлюватися й від їжі, котра буцімто повинна давати нам енергію. Паста, хліб, рис, тістечка, шоколад – усе це спричиняє підйоми та падіння рівня цукру в крові, а звідси й відчуття втоми.
Крім цього, коли в раціоні людини забагато таких продуктів, вони витісняють більш поживні.
Їжте більше білку. Чимало людей відчувають утому за кілька годин по обіді саме тому, що з'їли недосить білку, який повільно розщеплюється тілом. Так вважає дієтолог Ніколя Шабрук. Вона каже, що як у страві замало білку, то від неї буде сплеск енергії, але швидко мине. Вона радить потроху їсти білок, наприклад, горіхи, сир, йогурти, впродовж усього дня.
Окрім того, постійне відчуття втоми та сонливість можуть бути наслідком низького рівня тестостерону у чоловіків, або певними періодами циклу у жінок. Якщо вас доймає постійна втома у поєднанні з погіршенням зору, постійна спрага, часте сечовипускання та часті інфекції – усе це може бути симптомами діабету ІІ типу. У цьому випадку варто звернутися до лікаря.
За матеріалами «Українська правда. Життя».
Опублікувала Наталія Горбань