Як продають квартири в новобудовах Львова: особливості первинного ринку

5109 0
Що таке «надійна угода», «фонд фінансування», «розтермінування оплати», а також які є інші фінансові складові угод на ринку нерухомості Львова.
ілюстративне фото: Енциклопедія новобудов

ілюстративне фото: Енциклопедія новобудов

Разом зі зростанням пропозицій новобудов у Львові, з’являються і різні варіанти купівлі-продажу квартир в будинках, що будуються. На відміну від вторинного ринку, первинний – на етапі будівництва – відрізняється тим, що мова йде не про наявну, а про майбутню квартиру. Такий ринок має свої особливості, які варто враховувати. Більше – у матеріалі про принципи фінансових угод купівлі квартир в об’єктах компанії MS.

Фонд фінансування будівництва

«Саме попит на ринку новобудов сформулював таку потребу як «надійна угода», – пояснює  Денис Шульга, співзасновник сайту нерухомості «Енциклопедія Новобудов». – «Перед тим, як оцінювати фінансову привабливість пропозиції, покупцю важливо знати, що його вкладення захищені і принесуть йому найкращий результат у вигляді готової квартири».

Перша складова «надійності» – це тип угоди. Закон передбачає прозору відрегульовану схему для покупців – фактично інвесторів – Фонд Фінансування Будівництва (ФФБ). Це фінансові кошти фізичних та юридичних осіб, які цільово використовуються фондом для будівництва об'єкта і передачі його в подальшому у власність інвесторів, тобто покупців квартири.

«ФФБ, яким ми користуємося в угодах купівлі-продажу, визначає, що забудовник виступає гарантом введення споруди в експлуатацію. Однозначний позитив у тому, що стосунки покупця квартири і забудовника є чітко пов’язані», –  керівник відділу продажу будівельної компанії «МS» говорить Юрій Титич.

Окремий будинок – окремий ФФБ

Ще одна особливість ФФБ полягає в тому, що він створюється для кожної конкретної новобудови, і, відповідно, предметом угоди є конкретна квартира у затвердженому проекті будинку чи комплексу. На відміну від інших типів угод, що можуть пропонуватися на первинному ринку і передбачати тільки певну кількість квадратних метрів, це є і зручніше, і надійніше. 

Також це важливо розуміти, коли мова йде про забудовника, який будує одразу кілька об’єктів.

«Не може бути універсальних у всіх деталях умов на всі об’єкти. Адже кожен з них має свої особливості – різний термін початку будівництва, здачі в експлуатацію, наповнення. Фонд Фінансування, як і передбачає законодавство, створюється для кожного об’єкту окремо. Відтак фінансові умови можуть різнитися для кожної новобудови, включаючи умови розтермінування, які залежать від завершення будівництва», – пояснює Юрій Титич. – «Але загальні принципи фінансових переваг, звісно, можуть бути сталими».

Розтермінування оплати

Розтермінування – дуже зручний спосіб купівлі квартири в будинку, що будується. На відміну від кредиту, розтермінування може надавати сам забудовник, і такий спосіб не передбачає нарахування банківських відсотків, що важливо для покупця, який не хоче платити більше необхідного.

«Зазвичай розтермінування передбачає перший внесок – у 30% вартості квартири, а решта оплати розтерміновується. Найчастіше наші покупці обирають щомісячний або щоквартальний платіж», – розповідають в компанії MS. – «Термін такого розтермінування, як вже говорилося, залежить від об’єкту. Станом на сьогодні у нас є пропозиція безвідсоткового розтермінування на півроку для кількох об’єктів. Найцікавіші серед них – це Карамель та Медовий Сад на Пасічній, будівництво яких уже ведеться. Окрема пропозиція стосується комплексу на Малоголосківській, будівництво якого тільки починається».

Конкретні умови розтермінування – терміни та можливості – у компанії однозначно радять уточнювати в офісах, щоб мати чітку картину по конкретній квартирі, яка може стати вашою власністю.

Авто у подарунок

«Коли Ви остаточно впевнені в безпечності угоди та можливості оптимізувати свої витрати через спосіб розтермінування, то варто звертати увагу і на додаткові можливості. До прикладу, наша компанія запроваджує періодичні цінні подарунки для наших клієнтів. Як-от, наприклад, серед покупців квартир в новому будинку на Малоголосківській, будівництво якого розпочинаємо, ми будемо розігрувати 4 позашляховики. Взагалі такі акції ми проводимо періодично, адже цінуємо кожного нашого клієнта і працюємо так, щоб він був задоволений і міг без застережень рекомендувати нас своїм рідним та друзям. Тому і оголошення про новий об’єкт робили на офіційному відкритті вже збудованого будинку на цій вулиці – житлового комплексу DELUXE», – говорить Юрій Титич.

Партнерська публікація


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!