
Photo by Dan Gold on Unsplash
Здоровий сон, фізична активність, раціональне та збалансоване харчування допоможуть імунній системі. Медики радять не пропускати основних прийомів їжі, сніданку, обіду і вечері. Сезонні і місцеві продукти мають бути завжди у раціоні, також слід обмежити вживання цукру, солі, алкоголю та споживати лише необхідну кількість калорій.
У Львівському обласному центрі громадського здоров'я назвали продукти, споживання яких допоможе підвищити захисні сили організму.
Куркумін
Куркумін – активний інгредієнт куркуми – є потужним антиоксидантом, який бореться з вільними радикалами. Куркумін заміщає гідроксильні радикали, які вважаються найбільш реактивними з усіх антиоксидантів. Це покращує опірність клітин інфекцій і злоякісних пухлин.
У куркумі величезна кількість вітаміну С, Е і К. Як відомо, вітамін К має виражену кровозгортувальну дію, будучи важливим вітаміном для серцево-судинної системи. Також вітамін К – стимулятор найважливішого антиоксиданту в тілі – амінокислоти глутатіону.
Гарбузове насіння
У чверті склянки гарбузового насіння міститься майже половина рекомендованої добової кількості магнію, який бере участь в широкому діапазоні життєво важливих фізіологічних функцій.
Гарбузове насіння – багате джерело цинку (в 30 г міститься більше 2 мг цього корисного мінералу). Цинк має важливе значення для організму з багатьох причин: він підтримує здоровий імунітет, зростання і ділення клітин, сон, настрій, відчуття смаку і запаху, здоров'я очей і шкіри, регуляцію інсуліну.
Сирі горіхи та насіння, в тому числі гарбузове, – одні з найкращих джерел омега-3 жирів рослинного походження (альфа-ліноленової кислоти або ALA).
Броколі
Броколі – прекрасне джерело фітонутрієнтів глюкозинолатів, флавоноїдів та інших антиоксидантних і протиракових сполук, які зміцнюють здоров’я.
Три порції броколі в тиждень можуть знизити ризик раку простати більш ніж на 60%.
У низці досліджень підкреслювався також її корисний вплив на ожиріння, діабет ІІ типу і неалкогольну жирову хворобу печінки.
Доведено також, що броколі може бути дуже корисною при лікуванні колітів та підвищеної кишкової проникності.
Ферментовані продукти
Збереження здорової мікрофлори кишківника є одним з найважливіших завдань на шляху підтримки здорової імунної відповіді організму, оскільки приблизно від 70% до 80% клітин, що складають імунну систему, перебувають у нашому кишківнику.
Доведено, що корисні бактерії в ферментованих продуктах особливо ефективно пригнічують рак товстої кишки, але також здатні перешкоджати раку молочної залози, печінки, тонкого кишечника та інших органів.
Квашена капуста, солоні огірки, кефір, чайний гриб – ці знайомі нам з дитинства продукти, варто включати в свій щоденний раціон.
Часник
Часник є одним з найкращих продуктів, які ви можете споживати регулярно, що також допоможе підвищити імунітет. Це противірусний засіб і, по суті, діє як антибіотик проти грибкових інфекцій, бактерій і вірусів. Він містить понад 100 біологічно корисних хімічних речовин, які знижують рівень холестерину і знищують віруси.
Часник можна вживати у вареному або сирому вигляді, проте якщо ваш шлунок може впоратися з термічно необробленим часником, краще вживати саме його.
Ківі
Вітамін С відіграє життєво важливу роль у підтримці здорової імунної системи. І ківі є одним з найкращих і найсмачніших джерел цього вітаміну. Одна порція ківі (близько двох плодів) містить 137,2 міліграмами вітаміну С, який є сильним антиоксидантом в організмі
Кістковий бульйон
Багато досліджень пов'язують речовину хондроїтинсульфат, виявлену в кістковому бульйоні, як з протизапальними, так і з імунорегуляторними ефектами. Потенційно небезпечні завойовники погіршують здоров'я кишечника і, своєю чергою, нашу імунну систему. Це значною мірою пов'язано з глікозаміногліканами (або GAG), що знаходяться в ньому. GAG допомагають відновити кишкову оболонку. Вони також відіграють важливу роль у підтримці вмісту колагену і еластину між тканинними волокнами.