Європарламент проголосував за збільшення виробництва боєприпасів для України

484 0
Держави Євросоюзу вже надали Україні 220 тисяч артилерійських боєприпасів різних калібрів і 1300 ракет.
Фото: DW

Фото: DW

У четвер, 1 червня, Європарламент підтримав законопроєкт про збільшення європейського виробництва боєприпасів і ракет. Про це повідомляє Європейська правда.

Європейська комісія представила законопроєкт 3 травня 2023 року, і того ж місяця депутати Європарламенту погодилися запустити процедуру термінового розгляду в парламенті, щоб прискорити ухвалення законопроєкту.

«Сьогоднішнє рішення знаменує собою значний крок вперед для безпеки та оборони нашого Союзу, зокрема, в нашій непохитній підтримці України перед обличчям триваючої російської агресії. Воно посилить нашу здатність реагувати на виклики безпеці. Це перемога для Європи та нашої колективної безпеки. Парламент готовий до переговорів з Радою ЄС, і ми сподіваємося досягти угоди якнайшвидше», – заявив керівник переговорної групи ЄП Крістіан Бушоі (ЄНП, Румунія).

Читайте також: В США намагаються пришвидшити постачання зброї в Україну

Законопроєкт був прийнятий 446 голосами проти 67 при 112, що утрималися. Тепер депутати Європарламенту розпочнуть переговори з Радою ЄС з метою досягнення політичної угоди, за яку депутати Європарламенту проголосують на пленарному засіданні в липні. Паралельно депутати Європарламенту працюють над Європейським оборонно-промисловим зміцненням через спільний закон про закупівлі (EDIRPA) для підтримки співпраці між державами-членами на етапі оборонних закупівель з метою заповнення найбільш нагальних і критичних прогалин.

У березні Рада Євросоюзу схвалила план із забезпечення України мільйоном боєприпасів протягом 12 місяців, який складається з трьох частин: передання артилерійських снарядів із запасів держав ЄС, спільні закупівлі в оборонних компаній та інвестиції в промислові потужності. За словами топ-дипломата ЄС Жозепа Борреля, держави Євросоюзу вже надали Україні 220 тисяч артилерійських боєприпасів різних калібрів і 1300 ракет.

Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки погодили виділити Україні 300 млн доларів військової допомоги. Це був 37-й пакет допомоги від Пентагону для України з початку війни.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!