Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius та H&M можуть повернутися в Україну до кінця року

2885 0
Це останні великі компанії, які ще не запрацювали в Україні від початку вторгнення.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Деякі західні бренди, що залишили український ринок після початку повномасштабного вторгнення, повернуться сюди ще до кінця року. У регіонах, де ведуться бойові дії, буде можливість купити товари онлайн. Про це повідомив у ефірі Українського радіо голова Української ради торгових центрів Максим Гаврюшин.

«Крім Макдональдса, в Україні вже відкрилося багато інших брендів, які, можливо, зробили це не так гучно. На початку липня відкрився Adidas. Також додам, що не так багато брендів ще не відновили свою роботу: польські, турецькі бренди вже повернулися на ринок України. Фактично, серед тих, хто ще не відновив свою роботу, перебувають бренди компанії Inditex: Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti та H&M. Це останні великі компанії, що не працюють в Україні», – пояснив він.

Читайте також: Компаніям, які вийшли з російського ринку, пропонують почати справу на Львівщині

Голова Української ради торгових центрів додав, що основним критерієм, який гальмує повернення цих компаній на український ринок, є бюрократія.

«Для цих компаній дуже важливим є фактор безпеки своїх співробітників. Я знаю, що українські офіси дуже наполегливо звертаються до головних офісів з проханнями розпочати роботу. Адже компанії протягом майже 6 місяців не мають змоги заробляти, хоча, наскільки я знаю, зарплату працівникам виплачували. Тому треба відновлювати роботу та надавати можливість працювати людям. Я вважаю, що ще цього року, цього сезону нас чекають цікаві відкриття і компанії, які ще не відкрилися, можуть цього року відновити свою роботу. Спочатку це стосуватиметься Києва та регіонів, де не ведуться активні бойові дії».

Разом з тим, призупинення діяльності на ринку України іноземних компаній сприяє зміцненню українських. Таку ситуацію ми вже спостерігали в 2014-2015 роках, коли була можливість українським компаніям зайти на ринок. Як тоді, так і зараз вони використовують цей момент для розвитку своїх мереж.

Читайте також: В Україні опублікували список міжнародних компаній, які не виходять з ринків росії

Також, переконаний Гаврюшин, з початком роботи окремих брендів на території України відновлюється та буде відновлюватися в майбутньому й торгівля онлайн. Зокрема, в регіонах та обласних центрах, де немає змоги відкритися, ведуться активні бойові дії (наприклад, в Дніпрі чи Запоріжжі, Харкові), працюватиме можливість купити речі через інтернет.

«Асортимент товарів не зміниться. Ті бренди, які зараз будуть відкриватися, будуть залишати той самий асортимент товарів, як і в магазинах в Європі. Це будуть ті ж товари, які б вони завозили, якби не було війни. Тобто це будуть нові колекції, які зараз продаються в Польщі або іншій європейській країні», – акцентував голова Української ради торгових центрів.

Нагадаємо, що українські ресторани мережі швидкого харчування McDonald’s планують відновити роботу у Києві та на Заході України. Ресторани будуть відкриватися поетапно. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!