Замість Монументу слави – простір на честь Героїв. Як зміниться ця територія у Львові

22565 0
На місці парковки поблизу Монументу слави планують облаштувати підземний паркінг. Зміниться також і головна алея парку, простір стане більш інклюзивним.
Фото: Володимир Врублевський

Фото: Володимир Врублевський

У Львівській міській раді завершують завдання для оголошення архітектурного конкурсу на облаштування території поблизу Стрийського парку та парку Культури, де був розташований Монумент Слави. Про це у коментарі Тvoemisto.tv розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Читайте також: Всередині все залите бетоном. Як у Львові демонтують барельєф Монументу Слави

«Ми напрацьовуємо завдання для міжнародного архітектурного конкурсу. Ідеться не про якийсь клаптик, не про часткове вирішення ситуації, а про зв’язаний містобудівний вузол, тому все має бути інтегрованим. Нині Стрийський парк і парк Культури розірвані, а це складові єдиного зеленого кільця Львова», – каже він.

Антон Коломєйцев пояснює, що зміниться і головна алея парку, простір стане більш інклюзивним, адже нині він не зручний через стрімкі перепади висот.

«Тут треба підніматися, спускатися, щоби дійти до фестивальної чи спортивної зони, а це не відповідає стандартам XXI століття», – каже він.

Читайте також: У Львові оголосять архітектурний конкурс на облаштування території на місці Монументу слави

Вулицею Стрийською, за словами Антона Коломєйцева, планують запустити активний велорух, який з’єднає мікрорайон Сихів із центром. На місці парковки поблизу Монументу слави планують облаштувати підземний паркінг, зручно пов’язавши його із зупинками громадського транспорту. Адже тоді, говорить головний архітектор, він стане перехоплюючим, люди зможуть залишити там своє авто і далі пересуватись містом громадським транспортом чи пішки.

Також у перспективі між пагорбом і верхом вулиці Стрийської можна буде облаштувати канатну дорогу.

Та все ж простір матиме монументальне значення, наголошує Антон Коломєйцев. Він надихатиме подумати про теперішніх героїв. Більш відкритою стане територія Академії Сухопутних військ, там планують дещо змістити огорожу і облаштувати флагшток.

«Там не просто встановлять флагшток, там облаштують громадський простір, який доповнить площу. Простір буде озеленений, освітлений, там встановлять вуличні меблі. Флагшток за своїм масштабом відповідатиме масштабу цілої площі. Це все потрібно буде поєднати», – говорить посадовець.

Як саме поєднати усі ці важливі і різні простори в один – це завдання для міжнародного архітектурного конкурсу. Загалом призовий фонд – 260 тисяч гривень. Утім, суму ще обговорюють.  

Раніше йшлося про те, що на місці Монументу бойової слави радянських Збройних сил мають облаштувати меморіал вшанування українського воїна. Меморіалом буде цілий простір, але спорудження музею, чи інших будівель не планують. 

Читайте також: У Львові облаштують громадський простір поблизу військового вишу

Нагадаємо, що процес демонтажу Монументу слави почався ще у 2018 році, Львівська міська рада визнала його аварійним. У березні 2019 року знесли 30-метрову стелу, де було 5 горельєфів радянських солдатів. Зараз вони на зберіганні у музеї «Територія терору». У квітні цього року продовжили демонтаж.

Над створенням Монументу слави свого часу працювали відомі львівські скульптори Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько та Ярослав Мотика. Сам пам’ятник виготовили на Львівській кераміко-скульптурній фабриці. Авторам вдалося створити нетиповий на той час пам’ятник, на якому є приховані українські національні елементи.

Водночас, за словами львовознавця Петра Радковця, Монумент Слави у Львові звели на місці цвинтаря, проєкт затверджували у Москві, а символізував він силу радянської влади.

Детальніше про демонтаж Монументу слави та його місце в історії, читайте у матеріалі.

Вікторія Савіцька

Монумент Слави з висоти © blog.vovando.com


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!