Запуск додатка для ЛеоКарт. Які труднощі з'явились та чи вийде він цієї осені

2311 0
Наразі у Львові вирішують проблему з чинним законодавством, що заважає запустити додаток.
фото умовне

фото умовне

У Львові цієї осені планують запусти мобільний додаток для е-квитка. Наразі завершують розробку й тестування компанії SoftServe. Є обмежене коло людей, які на сьогоднішній день вже тестують сам функціонал, але виникла проблема з погляду чинного законодавства його запустити. Про це в інтерв'ю «Твоєму місту» повідомив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило.

«Ми планували, що мобільний додаток буде доступний цієї осені. Додаток орієнтований на абонементи, а наявність, можливість використання самих абонементів у громадському транспорті дещо ускладнюється через відсутність нормативної бази. Якщо говорити про умови, необхідні для запуску різного роду абонементів, місячних, квартальних чи річних, на сьогоднішній день маємо різних перевізників. Тобто це і комунальні перевізники, такі як АТП-1 і «Львівелектротранс», і приватні автобусні перевізники. Для того, щоб у нас був єдиний абонемент на всі види транспорту, треба якимось чином все це узагальнити й напрацювати механізм, як із ними коректно можна розраховуватися за придбання абонемента», – пояснив чиновник. 

Читайте також: Що з транспортом у Львові

За його словами, це можливо завдяки переходу на оплату транспортної роботи електротранспорту й автомобільного транспорту. Платити кожному з перевізників за кілометр, який його автобуси чи трамваї фактично подолали. І оператор зі свого боку здійснюватиме оплату, збиратиме виторг і реалізовуватиме абонементи. Тобто щоб не перевізники самостійно реалізовували квитки, а щоб абонемент реалізовував оператор.

«Для того, щоби перейти на оплату транспортної роботи автобусних перевізників, на жаль, у нас немає нормативної бази. Наприклад, у законі про міський електричний транспорт бачимо, що оплата може здійснюватися пасажиром за поїздку і оплата може здійснюватися замовником, тобто містом, перевізнику за надання власних послуг, а саме за транспортну роботу. Це все є, і ми завдяки цьому перейшли на оплату транспортної роботи щодо електротранспорту. Однак що стосується автомобільного транспорту, то можете відкрити закон про автомобільний транспорт, де мовиться лише про оплату з боку пасажира перевізнику за надані транспортні послуги. Жодної нормативної бази ні в законі, ні в інших наступних підзаконних актах ми не бачимо», – зазначив Олег Забарило. 

Читайте також: Додаток до ЛеоКарт. У чому його особливість

Як він сказав, для того, щоб оплачувати транспортну роботу, треба придумувати механізм. Зараз стикаються з низкою труднощів, адже незрозуміло, на підставі чого обирати самого перевізника, на підставі чого визначати тарифи, які треба оплачувати.

«Коли не прописані законодавчо ті чи інші речі, то органи перевірки приходять і запитують, чому ви собі обрали якийсь такий механізм. Вони вважають, що це законно необґрунтовано, тому це унеможливлює нам нормальну роботу. Насправді є дуже багато таких прогалин у чинному законодавстві, якими в подальшому користуються органи перевірки для того, щоб звинуватити ті чи інші органи, що вони неправильно зробили. Тому отакий ланцюжок: перехід на оплату транспортної роботи – абонементи – додаток. Ми технічно могли б, напевно, запустити додаток, але без того наповнення, який він первинно мав би містити», – запевнив директор департаменту. 

Він додав, що зараз працюють з профільним міністерством для того, щоб у форматі пілотного проєкту вони в порядку визначення Львову та іншим містам, які зголосилися до цього, дали можливість запускатися для оплати транспортної роботи автомобільного транспорту. Є попередні домовленості, єдине, що терміни, в які це все реалізовується з боку міністерства, мають були більш стислі. Готуються певні зміни до законодавства, які уможливили б цей процес. Паралельно працюють над розробкою єдиного місячного абонемента, щоб запустити його в тестовому форматі, навіть якщо не буде можливості перейти на оплату транспортної роботи. Маючи загальну кількість валідацій у кожного перевізника, буде можливість кошти від реалізації пропорційно розподілити між цими перевізниками.

Про те, як працюватиме електротранспорт під час знеструмлень, чи реконструюватимуть вулицю Залізничну, та інше – читайте у повному інтерв'ю з Олегом Забарилою за посиланням

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!