
Фото: techno.bigmir.neti
Facebook назвав дані, які збирає про користувачів. Про це йдеться в офіційному листі компанії, який опублікував Конгрес США, повідомляє The Village.
У листі засновник соцмережі Марк Цукерберг відповів на запитання, на які не встиг або не зміг відповісти під час слухань в американському парламенті. Зокрема, він склав список даних, які соцмережа збирає про своїх користувачів:
- час, частоту та тривалість активності у вікні із вкладкою соцмережі;
- покупки, зроблені на інших сайтах;
- плагіни в браузері користувача;
- рухи курсора на пристрої;
- використання камери, вбудованої у додаток Facebook;
- метадані фотографій (включаючи час і місце зйомки);
- встановлені додатки;
- назви і типи файлів на пристрої користувача;
- ідентифікатори додатків;
- кількість вільного місця на пристрої;
- контакти з довідника користувача;
- журнал дзвінків та історію SMS з Android-пристроїв;
- найближчі точки доступу Wi-Fi і стільникового зв’язку;
- інформацію мобільних і стаціонарних провайдерів через комп’ютери, телефони, зв’язані телевізори та інші пристрої в мережі;
- рівень заряду пристрою;
- параметри та дозволи на пристрої;
- інформацію та фотографії інших користувачів, а також частоту взаємодії і спілкування з ними.
Читайте також: Як перевірити, чи використовував Facebook ваші дані. Інструкція
У Facebook додали, що також можуть отримувати інформацію про користувачів від сторонніх компаній. Йдеться про дії як в онлайні, так і в офлайн.
Окрім того, користувачі можуть вивантажити особисту інформацію, яку про них має Facebook. Для цього треба зайти у налаштування та вибрати пункт «Ваша інформація у Facebook». Опісля варто вибрати другий пункт «Завантажити свою інформацію». А далі – «Створити файл». Далі треба зачекати деякий час поки ваша інформація обробиться, і незабаром Facebook запропонує вам його скачати. Tvoemisto.tv створило докладну інструкцію, як це зробити.
Нагадаємо, нещодавно у Facebook стався витік даних, що зачепив щонайменше 87 мільйонів користувачів. Британська аналітична компанія Cambridge Analytica зберігала і аналізувала дані приблизно про мільйонів громадян, які мають сторінки в соціальній мережі. Пізніше засновник компанії Марк Цукерберг підтвердив витік інформації зі сторінок facebook та взяв відповідальність за наслідки витоку на компанію.