Скільки насправді коштують «безкоштовні» пологи

16167 3
Держава гарантує безкоштовні послуги для породіль, але ви приготуйте від 5 до 10 тисяч гривень, якщо збираєтесь народжувати в Україні.
фото: yavahitna.com.ua

фото: yavahitna.com.ua

21 серпня Міністерство охорони здоров’я офіційно запевнило, що пологи в Україні залишаться безкоштовними. «У межах програми медичних гарантій держава гарантує … повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами», – йдеться в заяві. Львів’янка Тетяна Турчина, яка нещодавно стала мамою, запевняє: попри будь-які заяви, народити дитину безкоштовно в Україні не вийде.

«Не заплатиш – назад запхаю!»… «Ви можете оплатити пологи, сфотографувавши QR-код»… Певно, такі плакати мали б з’явитись на стінах пологових будинків. Принаймні, таку картину я уявила, прочитавши повідомлення про офіційне запровадження платні за пологи. Втім, діставшись закону №6327 (про медичну реформу) і перечитавши його, я переконалась: інформація не відповідає дійсності – жодної платні за пологи там немає.

Здавалося б, можна спокійно лягати спати, але словосполучення «безкоштовні пологи» муляє. Бо насправді «безкоштовні» пологи без ускладнень у Львові коштують 5-7 тисяч гривень, а кесарський розтин – не менше 8-10 тисяч.

Читайте також: Львів’яни назвали 13 проблем пологових будинків міста

Приблизно половину цих коштів ви витратите на «безкоштовні» ліки й різноманітні пологові набори, які вам скажуть купити в аптеці пологового. Решта – «дяка лікарю», яка різниться в залежності від лікаря та пологового.

До прикладу, «безкоштовний» набір для немовляти коштує 300-400 гривень. Найнеобхіднішою річчю в ньому, як на мене, є прищепка, якою перетискають пуповину. Здавалося б, шматочок пластмаси, який коштує копійки, держава могла б подарувати немовляті з нагоди появи на світ. Але ні. Завжди було цікаво: якщо не мати грошей, пупок не перев’яжуть узагалі чи пошлють додому по нитку з голкою?

Читайте також: «У Києві люблять львівських пацієнтів: щойно переступили поріг, а вже шукають, кому заплатити»

Аналогічна ситуація з пологовими наборами. Набір для кесарського розтину коштує від 1700 до 3000 гривень у залежності від міста, аптеки й типу наркозу. Напевно, можна побігати й придбати це все гривень на сто дешевше, ніж в аптеці при пологовому. Проте, побачивши ці кілька великих ящиків, бажання заощадити кілька гривень відпаде.

Ще пологовий запам’ятався мені «благодійними внесками». Вносиш за все. За кров із пальця. За кров із вени. За нельвівську прописку. Особливо тішить останнє, адже «прописку» наче давно скасували, та все ж отримання медичної допомоги залежить від того, де ти зареєстрована. Благодійний внесок, звісно, добровільний, але квитанцію в карточку вклеїти мусять.

Тому я, в принципі, за платні пологи. Якщо держава фінансує медицину, а ми все одно купуємо все та платимо за все самі, то куди йде це фінансування? Тоді вже давайте платити в касу, а не лікареві в кишеню.

Читайте також: Шанс для львівських пологових: чи будуть почуті скарги львів’ян?

Напевно, логічно зробити різні програми для людей із різним рівнем доходів, аби породілля могла вибрати, що їй підійде – окрема палата чи загальна, наприклад. Окремо мала б існувати лікарня для малозабезпечених.

Логічною була б погодинна оплата роботи лікарів чи платня за послугу. Така практика вже існує в Луцьку й дуже добре саме зарекомендувала. Чимало львів’янок їде народжувати до Польщі та, звісно, за це платить. Ми ж нормально сприймаємо те, що мусимо платити за послуги стоматолога, та й більшість кабінетів ультразвукової діагностики давно платні…

Але я не вірю, що це станеться в найближчі сто років. Зламати систему, збудовану під чиїсь кишені, буде непросто. Тож і нас надалі буде «безкоштовна» медицина з перекисом і зеленкою від усіх хвороб – і платна прищепка для пупка.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (3)

Додати коментар
26 Серпня, 2017 19:31
Стас Що означає "мемуари". Всі ми вчились і платили за книги. Але не у всіх є можливість брати хабар. У більшості людей мала зарплата. Тому "в мене мала зарплата" не є оправданням хабарництва!
Коли мене не влаштовує зарплата я йду до свого керівництва, а не вимагає в клієнтів хабар!
23 Серпня, 2017 17:23
Yurko Мемуари молодої мами... Без намагання зрозуміти чому так і що робити далі. Дивіться в корінь і ширше. Зарплата лікаря 150 у.о. в місяць. Пікати на касі в сільпо - більше заробиш. За що жити, як розвиватсь? Нормальна книга коштує 50 у.о., курси 500 у.о. мінімум. Матеріальна база лікарень нікчемна. .. перш ніж графоманити - вивчайте питання.
23 Серпня, 2017 17:23
Yurko Мемуари молодої мами... Без намагання зрозуміти чому так і що робити далі. Дивіться в корінь і ширше. Зарплата лікаря 150 у.о. в місяць. Пікати на касі в сільпо - більше заробиш. За що жити, як розвиватсь? Нормальна книга коштує 50 у.о., курси 500 у.о. мінімум. Матеріальна база лікарень нікчемна. .. перш ніж графоманити - вивчайте питання.