
Візуалізація надана ЛМР
Чи потрібен Львову приватний пологовий будинок
Облаштована чиста територія замість засміченого «зеленого куточка»
Майбутній пологовий будинок мають намір збудувати на ділянці площею 0,7 га. Близько 60% її займатиме комфортно облаштована територія загального користування: будуть висаджені дерева та кущі, розбиті газони, обладнані вуличними меблями алеї. Проектна площа медичного центру – понад 6 тис. м2. У ньому буде все необхідне для потреб матері й дитини. У пологовому будинку планують обслуговувати до 1000 породіль на рік. Для них працюватимуть три пологові зали, сучасні операційні, реанімаційне відділення для немовлят, а комфортне перебування забезпечуватимуть 27 палат у сумі на 38 ліжко-місць.
Медичний центр із пологовим будинком Medicover мають збудувати на ділянці по вулиці Гетьмана Мазепи, 23. Проте мешканці сусідніх будинків не в захваті від такого сусідства.
«Якби щось будувати, то тільки для дітей, хай би тут бавились», – каже одна з мешканок вулиці Мазепи про майбутній приватний пологовий будинок.
Погодження містобудівних умов приватного пологового будинку вже кілька разів відкладається саме через зауваження мешканців. Втім, варто нагадати, що у 2007 році, коли цю ділянку місто продало з аукціону, на ній збирались будувати не медичний, а торгівельний центр.
«За детальним планом території, ділянка, на якій має бути розміщений приватний пологовий, раніше була відведена під великий торгівельний центр, із парковкою та господарським двором. Нам вдалось переконати забудовника не зводити тут ані торговий центр, ані житловий квартал – а розмістити сучасний пологовий будинок», – каже Ігор Кузьмак, співавтор проекту та директор архітектурної компанії «Укрдизайнгруп».
Будівництвом центру займається європейський медичний холдинг Medicover у супроводі німецької компанії Delta, що слідкує, аби проект відповідав усім нормам українського та європейського законодавств. За словами Ігоря Кузьмака, цей пологовий будинок спроектовано за найвищими стандартами й нормативами, за чим додатково слідкує містобудівна рада.
Болісне питання для мешканців – зелена зона. Зараз на місці запланованого будівництва є «дикий» сквер, де бавляться діти, що мешкають поруч. Утім, за словами проектанта, цей сквер – і не сквер навіть, а новий проект передбачає створення додаткової зеленої зони.
«Не так легко було «посадити» цей об’єкт на цю територію, аби він там нікому не заважав. Коли у 1960-70-х роках розроблявся Генеральний план Львова, то в північному районі, де розміщена наша земельна ділянка, основним масивом зеленої зони був парк Голосківський, який зараз перейменовують на Замарстинівський. Сквер, про який говорять мешканці, не проходить у жодному плані. Ця вільна зелена зона ніколи не була ані в статусі парку, ані скверу», – каже він.
Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський теж погоджується, що не потрібно називати дану територію сквером, і від будівництва приватного полового будинку місто тільки виграє. «Інвестор не хоче житлового будинку, він хоче зробити у Львові медичний бізнес, у Львові цього бракує. Українці їдуть у Жешув народжувати, тому я б хотів, щоб Вінниця, Хмельницький, Рівне їздили у Львів народжувати і залишати тут гроші. Щодо проблем, які озвучили мешканці щодо можливої великої кількості машин, то медичний центр не вимагає постійного паркування, у порівнянні з житловим будинком, тобто бенефітів є дуже багато. Єдине проблемне питання, яке я зараз бачу, – що люди звикли бачити тут зелену зону. Але неправда є те, що хтось вкрав сквер чи це було сквером і його якось продали. Щодо будинку, він не є аварійним, будемо відверті. Відвести воду – це районна адміністрація робить за 2 місяці. Це місце, де міцні ґрунти, тому це не буде небезпечно для сусідніх будинків».
Відповідно до проектної документації, на ділянці майбутнього медичного центру зелені насадження займатимуть 60% площі. Крім цього, проект передбачає створення додаткового транзитного променаду від вулиці Миколайчука до вулиці Пилипа Орлика, який в декілька разів перевищує площу нинішнього скверу (який би статус він не мав).
Читайте також: Як може виглядати перший приватний пологовий будинок у Львові. Візуалізація
Із цим не згодна Оксана Бучак, що мешкає у будинку на вул. Мазепи, 23:
«Наш квартал густо заселений, густо забудований. Нас хвилює, що діти в майбутньому не матимуть де гуляти. Пан Ігор говорить про Голосківський парк – я, наприклад, свою дитину гуляти в Голосківський парк не пущу, коли в межі будинків є зелений куточок. Це не їхати 20 хв до парку і не мати часу на прогулянку. Променад на Миколайчука: вибачте, але там праворуч гаражі, а ліворуч – морг та заїзд «швидких». Який променад?»
Утім, автор проекту заспокоює, що майбутня територія буде облаштованою та відкритою для всіх – натомість там буде встановлене сучасне освітлення та відеонагляд з метою безпеки.
Меморандум про порятунок будинку
Інше вагоме зауваження – аварійність будинку №23. За словами мешканців, на ньому є помітні тріщини на фасаді та фундаменті.
«Ще після першої зустрічі ми почули про аварійність будинку. Хоча всі офіційні запити не дали нам жодного підтвердження щодо аварійного стану будинку. Враховуючи стурбованість мешканців, замовник організував виїзд представника спеціалізованого інституту, який займається такими будівлями. Експерти не знайшли жодних підстав стверджувати, що цей будинок є в аварійному стані. Є певні проблеми, які тягнуться ще з 70-х років, але головна проблема – з північної сторони погано організовано водовідведення поверхневих вод, тож зливнева каналізація частково підмочує фундамент. Можливо, є якісь незначні просідання, але їх навіть візуально важко спостерігати. При загальному благоустрої ця проблема вирішиться», – вважає Ігор Кузьмак.
Вирішити проблеми з будинком під час будівництва та за допомогою інвестора пропонує і депутат Львівської міськради Любомир Босаневич. За словами депутата, проблеми з ділянкою справді існують, оскільки у 2007 році її продали без обговорення – втім, зараз мешканці могли би скористатись з тієї ситуації, що склалась.
«Чи потрібен Львову перший приватний пологовий будинок? Звісно, потрібен. Чи потрібен він саме на Мазепи, 23 – тут можна вести дискусії. Ніхто не проти того центру, питання в тому, що у 2007 році вона була продана без жодного обговорення з громадою. Я бачу два виходи: або заміна земельної ділянки (хоча було зроблено вже дуже багато роботи), або сісти і нормально поговорити з мешканцями і представниками медичного центру, підписати якийсь меморандум. Скористатись від того, що є забудовник, який може укріпити фундамент будинку, може, поміняти каналізацію», – каже депутат.
Інший депутат Львіської міськради та сімейний лікар Володимир Роп’як, говорить, що проблеми він не бачить. «Якщо хтось хоче відкривати приватний пологовий – це прекрасно для міста. Завжди знайдеться хтось, кому щось не подобається. Але це не є проблема, як на мене. Потрібно йти і говорити з мешканцями, пояснювати, адже жителі Львова – це не тільки ті, що живуть поруч із будівлею, є й інші, які хочуть народжувати в якісних умовах. Ділянку продали давно, і тоді ніхто не цікавився, на що її продали і кому. А приватний пологовий будинок – це краще, ніж якась інша будівля. Приватний пологовий Львову потрібен.. Це добре для місцевого бюджету, адже заходить потужний інвестор, і для конкуренції з місцевими пологовими будинками Львова».
Депутат ЛМР Юлія Гвоздович мешкає недалеко від даної ділянки, і говорить, що у сквері часто гуляють мами з візочками, і більше такої зони немає у великому мікрорайоні вулиці Мазепи. «Там дійсно тихо, є різні доріжки. По ділянці ми з іншими депутатами думали, що можна замінити її на іншу і будувати приватний пологовий між вул. П. Орлика та вул. Мазепи позаду, біля Щурата, там ніби є вільні місця, тому можливо такий варіант буде розглядатися. На мою думку, приватний пологовий будинок нам потрібно, адже в нас є такий попит».
Вища конкуренція – вища якість послуг
Так чи інакше, а місту доведеться виступати медіатором у перемовинах між інвестором та мешканцями вулиці Мазепи. Втім, гра вартує зусиль: будівництво нового Медичного центру із пологовим будинком може створити у Львові близько 400 нових робочих місць.
«Ми за мирне вирішення проблем, які тут з’явились. Ми хочемо, щоби мешканці цього району були нам не ворогами, а дуже добрими сусідами. Побудова цього центру створює мінімум 400 робочих місць з «білою» зарплатою, а це виплата податків у бюджети міста та держави. Думаю, що за нами прийде багато інших інвесторів, і ми зможемо зробити багато нових парків чи скверів. Ми хочемо надавати якісну медичну допомогу. Така європейська клініка буде першою не лише у західному регіоні, але й у всій Україні», – вважає головний лікар Медичного центру Medicover Мирослава Децик.
Підтримує відкриття приватного пологового будинку у Львові і директорка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак. До того ж, на думку чиновниці, заохотити інвестора вкласти гроші у будівництво такого центру дуже не просто. Варто додати, що мова йде про 20 млн євро інвестицій.
«Настав час, щоби ми відкривали конкурентні клініки – і це дуже круто, що такі інвестори заходять у Львів. Бо чим вища конкуренція, тим ціна буде нижчою, а якість медичних послуг – вищою. Я вважаю, що ми всі у місті маємо бути зацікавлені у тому, щоб з’являлись такі лікарні. Я не бачу жодної проблеми в тому, що пологовий стаціонар розташований поруч із житловими будинками», – каже Ірина Микичак.
«Ми так само не є проти забудовника чи пологового будинку. Він потрібен місту. Але просимо замінити ділянку. Тому що місто має можливість. Думаю, місто зробило велику помилку, коли продало цю ділянку. Кажуть, були якісь слухання і хтось на них був, але не знаю, хто. Як на мене, це має робитись прозоро – біля прилеглої території вивісити оголошення та вислухати мешканців», – каже Оксана Бучак.
Ігор Кузьмак підтверджує, що представники Медичного центру Medicover готові вирішувати проблеми з мешканцями шляхом перемовин.
«Мешканці і авторитетні люди кажуть взаємозаперечливі речі: «Ви не можете будувати тут будинки, бо це близько до дороги» і «Ця відпочинкова територія має бути для наших дітей», хоча вона загазована. Тут стільки нонсенсів. Виявилось, що багато людей на зустрічі вперше почули про речі, які ми пропонуємо і погодились, що можливо, це є добре».
Останні громадські слухання, що відбулись, невдовзі матимуть продовження – адже тоді мешканці скаржились, що їх невчасно попередили про зустріч, тож усі охочі не змогли бути присутніми. Проектантам та інвесторам, можливо, доведеться ще раз повторити те, що вони вже казали: для будівельної техніки облаштують заїзди не під вікнами житлових будинків, що місце для прогулянок з дітьми не зникне, що сусідні будинки не ризикують впасти через будівельні роботи. Однак, якщо переконати сусідів не вдасться, міській раді доведеться замислитись, яку альтернативну ділянку можна буде запропонувати Medicover (про що згадував і депутат Любомир Босаневич, і депутат Юлія Гвоздович, і мешканці). Адже втратити 20 млн євро інвестицій та можливість збудувати перший в Україні надсучасний приватний пологовий будинок саме у Львові було би прикро.
Нагадаємо, Міжнародний медичний холдинг Medicover працює в Україні з 2014 року. До його локальної мережі сьогодні вже входять:
- Медичний центр Medicover у Львові (вул. Антоновича, 102), який надає широкий спектр медичних послуг, від сімейної медицини до хірургічних втручань. Центр має власну ендоскопічну операційну та клініко-діагностичну лабораторію.
- Поліклініка Medicover (Львів, вул. Стрийська, 204).
- Два центри репродуктології «Інтерсоно Medicover Group» (у Львові на вул. Героїв УПА, 73 та в Ужгороді на пл. Ш. Петефі, 28).
- Центр репродуктології Medicover Fertility (у Дніпрі на вул. В. Великого, 9)
У 2018 році заплановане відкриття ще двох медичних центрів: у Львові в Рясному (де будівництво вже добігає кінця) та у Києві.
Партнерська публікація
Міські акценти
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян
- Дім культури по-новому. Як у Львові працює міський центр мистецтва
- Як забудовники «ховають» історію Львова. Археолог про дослідження міста
- Розмальована музика. Як українка та мексиканець навчають у Львові дітей за новою методикою
- Топ-5 подарунків на Миколая. Як місцеві компанії популяризують українські свята
- Вікенд у Львові. Скільки коштує оренда помешкання і де його шукати
- У місті, але біля лісу. Де у Львові купити квартиру поближче до природи
- Купуй, споживай, перевикористовуй. Львівські лайфхаки для еко-життя в новому році
- Які квартири купують львів'яни і як перевірити забудовника на законність
- Найперший, найбільший, найулюбленіший. Гарнізонний храм Львова відзначає 9-ліття відкриття
- Чи буде у Львові сніг на Миколая і Новий рік. Прогноз синоптиків
- «Патріоти та «всі інші», або Які розклади у Львівській облраді
- Хто такий Синютка, який зайняв друге місце
- Знову Садовий. Кар’єра, статки та передвиборчі обіцянки мера
- Людське ставлення і турбота про зміст. Чого хочуть від влади Львова освіта і культура
- Садовий та Синютка змагаються за Львів. Інтерв’ю з обома кандидатами
- Я бачив різні кампанії на виборах у Львові, ця – найбрудніша. Розмова з Андрієм Садовим
- Уся країна дивиться, якими будуть вибори у Львові. Розмова з Олегом Синюткою
- Великий бізнес вміє домовлятись. Чого очікувати від нової Львівської міської ради
- Хто став депутатом Львівської міської ради. Імена, біографії, статки і фото
- Як у Львові закрили єдине відділення гематології та чому помер його пацієнт
- Як у старовинному львівському будинку живуть і співпрацюють нічний клуб та мешканці
- Як підсилити потенціал Західної України. Взаємодопомога, синергія і маркетинг територій
- Пожертвувати супутниковою антеною. Як у Львові оживили будинок-пам'ятку на вулиці Чупринки
- Що Гвоздович обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- До Львівської міськради йде відверто проросійська ОПЗЖ. Що це означає
- Вибори до львівської міськради. Перша «десятка» «Об’єднання «Самопоміч»
- Що Васюник обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Зникла дитина. Як впильнувати свою та що робити, якщо знайшли чужу
- Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
- Яка вода тече з вашого крана або Як Львову відмовитись від «хлорки»
- На Митрополичі сади у Львові чекають великі зміни. Що буде
- Ще не вмер Бандера. Якою львів'яни запам'ятають цю вулицю до ремонту
- Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери
- Як зміняться квартири і офіси через пандемію. Що каже архітектурний ринок Львова
- Бруд – це вибір. Дві історії львів'ян, які самотужки відновили під'їзди в історичних будинках
- Передайте за проїзд. Як виглядав громадський транспорт Львова у різні роки
- Чи безпечно туристам їхати до Львова і на Львівщину
- Час нових рішень? або Чи можна відкривати дитячі садочки у Львові
- Чому у Львові ІФА-тести на коронавірус не роблять масово, як обіцяли в МОЗ
- «Рекордні» 125 позитивних тестів на коронавірус на Львівщині. Що це означає
- Кабмін створив Львівську ОТГ. Як це вплине на вибори та бюджет
- Запам'ятайте це, якщо вже зібрались на шашлик, у спортзал чи Карпати
- Львівські дні. Що відбувається у місті, поки ви вдома. Репортаж
- Весна, що увійде в історію. Репортаж із полудневого Львова
- «Ми не віримо, що у батька був коронавірус». Історія родини, де більше ніхто не заразився
- На Львівщині вводять режим надзвичайної ситуації. Що це означає
- Місто чоловіків. Чому Львів не пишається відомими жінками
- На захист Палацу мистецтв. Що каже про його перебудову автор проєкту
- План «В». Де на Львівщині лікуватимуть хворих на коронавірус, якщо такі будуть
- Антикоронавірусні Винники. Що відбувалося за лаштунками протестів
- Евакуація українців із Китаю. Хвилювання і шок
- Чи відсторонять Андрія Садового від посади і що буде із Львовом далі
- Чи знесуть ЦУМ та куди поїде трамвай. Перспективи Франківського району Львова
- Відчути себе Залізною людиною. Як львів’янин 25 разів подолав дистанцію Ironman
- Місто в місті. У Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація
- Інвестувати в майбутній «Океан Ельзи». Що може заробити бізнес, крім грошей
- Вхід через сусідів. Який готель хочуть будувати на початку вулиці Дорошенка
- Культура — це не лише розваги. Навіщо Львову перший в Україні Конгрес культури
- «Такого нема ніде у світі». Як у Львові та Києві будують інноваційні парки
- Фізика і хімія львівської кави. Як і для кого працює найкраща кав’ярня міста
- Почати життя заново. Як у Львові облаштовують притулок для жінок у кризі
- «Ви вже на Львівщині». Як представляли нового очільника поліції області
- «То не вольно». Як у Львові домовляються не склити балкони
- Усе про трагедію в Дрогобичі в один клік. Фото. Оновлюється
- Полярон та Кінескоп. Як територію колишніх львівських заводів перетворюють на житло
- Орендують навіть старе житло лише з диваном. Як знайти квартиру у Львові
- Не потонути й не згоріти. Як Львову адаптуватися до кліматичних змін
- Пелюстка до пелюстки. Як реставрують історичні брами у Львові. Фоторепортаж
- Як перемогти в Громадському бюджеті Львова. Приклад Залізничного району
- Не здаватися до останньої хвилини. Як стати переможцем Громбюджету Львова
- «Політика мене не цікавить». Маркіян Мальський про своє майбутнє в ЛОДА
- Те, чого ви не маєте знати. Що лишається за лаштунками Leopolis Jazz Fest
- Скільки разів «мінували» Львівщину та що робить із цим поліція
- Побороти затори. Що може змінити Інтегрована концепція розвитку у Львові
- Подарунок школі чи посаджене дерево. Як у Львові відзначать завершення навчального року
- Без нього не було б України. Львів'яни сумують за Маркіяном Іващишиним
- Олег Синютка: Шанси зараз стати міським головою Львова є у всіх
- Як пройшли дебати між Порошенком та Зеленським. Повна розшифровка. Оновлено
- Нам потрібні розумні люди. Андрій Пундор про візію та прорив Львова
- Чи мав право Порошенко заблокувати центр Львова: що каже закон
- Рушійна сила – мешканці. Як три роки поспіль вигравати у конкурсі Громбюджету Львова
- Проста ідея. Як перемогти в конкурсі Громадського бюджету Львова
- Чиста джерельна. Звідки потрапляє вода у крани львівських будинків
- Зелена лінія. Як планують з’єднати Сихів та центр Львова
- Що відбувається у Палаці Хоткевича та чому там знову не обрали керівника