
фото: ua.igotoworld.com
Відпустка за відпусткою. Хто дбає про Львів замість Садового
Про те, що міський голова Львова Андрій Садовий іде в президенти України, було відомо ще з жовтня минулого року. Увесь цей час відкритим залишалося питання, хто керуватиме містом під час його передвиборчої кампанії. Втім, це вже далеко не перша відпустка Андрія Івановича за понад 12 років роботи, і роль міського голови щоразу виконував один з його заступників. Tvoemisto.tv з’ясувало, за що відповідають заступники міського голови Львова, кому з них уже доводилося раніше виконувати обов’язки мера і хто з них керуватиме Львовом у разі перемоги Андрія Садового на президентських виборах.
Один за всіх – і всі за одного
З 2017-го року у львівського міського голови немає першого заступника. Останнім цю роль виконував Віктор Пушкарьов, проте його звільнили 31 березня 2017 року за згодою сторін. Більше десяти років тому першим заступником Андрія Садового був теперішній очільник Львівської ОДА Олег Синютка.
Натомість сьогодні міський голова Львова має одразу чотирьох заступників. І, як він раніше запевнив львів’ян, поки міський голова перебуватиме у відпустці у зв’язку з виборами, хтось із них виконуватиме його обов’язки.
«Багато запитань від медіа, де я і сім’я. Поширюють фейк, що вивіз родину зі Львова. Нісенітниця. На час відсутності обов’язки міського голови виконує заступник з питань економіки та фінансів Генадій Васьків. Усі виборчі поїздки здійснюю за рахунок відпустки, на яку маю право як кандидат в президенти, і за власні кошти», – повідомив Андрій Садовий на своїй сторінці Facebook.
Читайте також: 60 грн на добу. Хто заплатив за турне Андрія Садового Україною
Андрій Садовий насправді досить багато часу проводить у відпустках та відрядженнях. Особливо це було помітно влітку минулого року, коли він протягом 20 днів відвідав 15 українських міст. Крім того, у 2018-му Андрій Іванович з робочими візитами відвідував Нью-Йорк, Вроцлав, Париж, Брюссель, витративши на це 16 днів, і мав 34 дні офіційної відпустки. Звісно, увесь цей час Львовом хтось керував – і це робили саме заступники міського голови, проте хто вони і яка їхня основна функція в роботі міста?
Геннадій Васьків
8 січня ЦВК офіційно зареєстрував Андрія Садового як кандидата в президенти. Уже 9 січня виконувати його обов’язки в місті почав Геннадій Васьків – заступник міського голови з фінансово-економічних питань.
«За розпорядженням міського голови, до 17 січня я призначений виконуючим обов’язки міського голови. Як надалі буде – поки що невідомо. Наразі займаюся координацією всіх напрямків роботи міської ради. По кожному напрямку є профільний заступник, з якими ми проводимо щоранкові та спеціалізовані наради, де вирішуємо питання співпраці між підрозділами, фінансування, пріоритетів і розподілу коштів», – пояснив він під час брифінгу 11 січня.
Геннадій Васьків працює у Львівській міській раді з квітня 2017-го року. До цього займався бізнесом, був виконавчим директором ТзОВ «Дунапак Таврія» та ТзОВ «Дунапак Україна» – компаній, які займаються упакуванням. Зараз, окрім ролі заступника міського голови, є членом виконавчого комітету міста і чи не найчастіше з усіх інших заступників виконує обов’язки міського голови. Незважаючи на це, про свою кандидатуру на пост наступного міського голови Львова поки що не говорить.
Читайте також: Андрій Садовий більше не претендуватиме на посаду мера Львова
«Моя посада – це економіка і фінанси, це все кошти. Кошти перетинаються по всіх напрямках. На цій посаді я, напевно, найбільше розумію пріоритети і напрямки співпраці. Навіть не будучи міським головою, досить багато спілкуюся з усіма профільними заступниками щодо об’єктів і витрат, які вони роблять», – розповів Геннадій Васьків в коментарі Tvoemisto.tv.
Як заступник міського голови з фінансово-економічних питань, він займається питаннями економіки міста. Геннадій Васьків відповідає за надходження і витрати коштів міської ради, планування бюджетів, зокрема і бюджету розвитку, а також контролює витрати комунальних підприємств і координує грошові потоки міської ради.
До того ж, чиновник виконує обов’язки заступника міського голови з містобудування. Серед його повноважень на цій посаді – координація загальноміських питань щодо містобудівного блоку. Втім, наразі тривають пошуки окремої людини на цю посаду.
Сергій Бабак
Сергій Бабак народився 7 січня 1963-го року в Києві. У Львові працює з 2008-го року. Прийшов у місто на посаду директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. З 2017-го року є профільним заступником міського голови з цих питань.
«Мені підпорядковані районні адміністрації, департамент ЖКГ, департамент поводження з ТПВ і муніципальна варта. Відповідно, на мені вся "господарка" міста: будинки, їх прибирання, обслуговування, вода, тепло, транспорт, освітлення вулиць, кладовища, шляхоремонтні підприємства і ЛКП "Лев"», – пояснює Сергій Бабак в коментарі Tvoemisto.tv.
Крім того, він є головою міської комісії з безпеки руху та першим заступником комісії з надзвичайних ситуацій. Першим після міського голови. До речі, Сергію Бабаку також неодноразово доводилося виконувати його роль в місті.
Читайте також: Андрій Садовий: Львів отримає той, хто матиме потенцію керувати
«Час від часу таке буває. Не кожен тиждень, чи місяць, але трапляється. У мене така посада, що по факту я не маю ні вихідних, ні відпустки. Місто живе своїм життям: транспорт має ходити, вулиці треба прибирати, вода, тепло має працювати, незалежно від того, я – заступник міського голови чи виконую його обов’язки. Коли виконуєш обов’язки, ще доводиться додатково зустрічатися з людьми, підписувати документи і контактувати з обласними чиновниками», – каже Сергій Бабак.
Окрім міської ради, він також має доволі тісні стосунки з бізнесом, адже в період з 2008-го до 2016-го року працював директором ТОВ «ПромГазінвест».
Андрій Москаленко
Наймолодшим серед заступників міського голови є Андрій Москаленко – йому 31 рік. Він також працює в Львівській міській раді з 2008-го року. Спершу був спеціалістом відділу промоції, потім – керівником львівського медіа-центру до Євро-2012. У 2012-му очолив департамент «Адміністрація міського голови», а з липня 2013-го став в. о. директора департаменту Євро-2012, який у 2014-му трансформувався в департамент з питань розвитку. З 21 грудня 2015 року – заступник міського голови з питань розвитку.
Читайте також: Зберегти не можна штрафувати. Як Львів охороняє історичне середовище
«Мої конкретні галузі відповідальності – це блок культури, блок управління туризму, включаючи діловий туризм, також управління охорони історичного середовища і управління інформаційними технологіями, зокрема, міським центром інформаційних технологій», – розповів Андрій Москаленко в коментарі Tvoemisto.tv.
Департамент розвитку, яким керує Андрій Москаленко, поєднує в собі низку управлінь. Основна відповідальність чиновника – стартапи, інновації і такі стратегії, як Zero Waste. До того ж, заступник міського голови регулярно звітує про свою роботу, як і про роботу всього департаменту у соціальних мережах. Зокрема, у Facebook. Також Андрій Москаленко очолює адмінкомісію, яка відповідає за збереження історичної спадщини Львова.
Заступник міського голови з питань розвитку не пригадує, коли точно йому доводилося виконувати роль мера міста, проте розповідає, що у ЛМР є відпрацьований механізм дій у разі відсутності міського голови.
«Статус міського голови чи виконуючого обов’язки міського голови – це статус рішень. Якщо щось стається, то це перша людина, яка має володіти інформацією, має скликати штаб, приймати рішення чи давати доручення. Це не просто відповідальність за свою галузь, це відповідальність за все місто загалом. Щодня вранці ми маємо апаратну нараду, де присутні всі заступники і керівники департаментів. Її проводить саме виконуючий обов’язки», – пояснює Андрій Москаленко.
Галина Слічна
Галина Слічна не є заступницею міського голови, а тільки виконує обов’язки заступниці з гуманітарних питань. Не дивно, адже вона є керівницею департаменту гуманітарної політики.
«Я відповідальна за сфери охорони здоров’я та освіти. Також за соціальний захист населення, Центр по роботі з людьми похилого віку і службу у справах дітей. Окремо в моєму підпорядкуванні є управління молоді та спорту», – розповідає Галина Слічна в коментарі Tvoemisto.tv.
Читайте також: На що живе та чим володіє мер Львова. Офіційно
Чиновниця каже, що ділить посаду на двох з міським головою і при потребі майже щотижня проводить з очільником міста наради. Виконувати обов’язки міського голови Галині Слічній не доводилося. За її словами, буде вже забагато «в. о.» в назві її посади.
Чому не секретар?
В українському законодавстві не прописано чітко, кого має призначати міський голова своїм заступником у разі відпустки. У науковому недержавному аналітичному центрі Разумкова вважають, що закон про місцеве самоврядування в цьому випадку кожен може трактувати по-своєму.
«Коли міський голова достроково припиняє повноваження у разі звільнення чи неможливості здійснювати свої обов’язки, чи взагалі його позбавляють статусу, тоді секретар виконує його роль. Логічно передбачити, що у випадку відпустки також мав би бути призначений секретар. Ми можемо прирівнювати цю ситуацію до неможливості виконувати свої обов’язки», – каже науковий консультант з правових питань Центру Віктор Мусіяка в коментарі Tvoemisto.tv.
Втім, усе це є довільним тлумаченням закону. Якщо ж говорити про виборчий процес, то людина не може одночасно перебувати на посаді і брати участь у передвиборчій кампанії, аби посадовці не могли використовувати адмінресурс в корисливих цілях.
Директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич пояснює Tvoemisto.tv, що ситуація, коли хтось із заступників виконує роль міського голови, не є новою для міста, а дії міської ради повністю правомірні.
«Міський голова перебуває на своїй посаді вже більше 12-ти років. Він постійно призначав особу, яка виконувала на певний час його обов’язки. Зараз є закон, згідно з яким кандидату, який зареєструвався в президенти, не може бути відмовлено в наданні відпустки без збереження заробітної плати. Формально міський голова перебуває у відпустці без збереження заробітної плати. Час і терміни цієї відпустки не визначені законодавством. Я так розумію, що це тільки на час передвиборчої кампанії. Секретар ради виконує обов’язки міського голови в тих випадках, коли це чітко передбачено законом про місцеве самоврядування – це неможливість міським головою виконувати свої обов’язки з тих, чи інших причин, які чітко передбачені законом: у випадку смерті, дострокової відставки тощо», – уточнює Гелена Пайонкевич.
Аналогічної позиції притримується і сам секретар ради – Анатолій Забарило. У коментарі Tvoemisto.tv він розповів, що вважає правильним призначення саме заступника на роль міського голови під час відпусток, адже ці відпустки не завжди довготривалі. Втім, секретар ради має ще одну важливу місію.
Що буде зі Львовом у разі перемоги Андрія Садового?
Тут усе несподівано просто. Якщо Андрій Іванович переможе і стане президентом – його обов’язки в місті виконуватиме секретар ради. Тоді у Львові призначать позачергові вибори, а на термін до виборів міським головою буде Анатолій Забарило.
«Міського голову обирають на певну посаду, що є підставою для його звільнення. З’являється вакансія – оголошують вибори. У такому випадку секретар мав би тимчасово здійснювати повноваження – з моменту припинення повноважень попереднього і до моменту початку повноважень новообраного», – каже Віктор Мусіяка.
Вибори Президента України заплановані на 31 березня. Втім, незважаючи на результат, марно сподіватися, що Андрій Садовий швидко повернеться до Львова, адже вже в жовтні в Україні пройдуть парламентські вибори. Як раніше повідомляв Андрій Садовий в інтерв'ю Tvoemisto.tv, «Об’єднання Самопоміч» має отримати на виборах мінімум сто депутатських мандатів. Тому чекаємо нових відпусток міського голови.
Андрій Костюк
Інфографіки Марії Стахів створено на основі зображень сервісу www.freepik.com
Міські акценти
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян
- Дім культури по-новому. Як у Львові працює міський центр мистецтва
- Як забудовники «ховають» історію Львова. Археолог про дослідження міста
- Розмальована музика. Як українка та мексиканець навчають у Львові дітей за новою методикою
- Топ-5 подарунків на Миколая. Як місцеві компанії популяризують українські свята
- Вікенд у Львові. Скільки коштує оренда помешкання і де його шукати
- У місті, але біля лісу. Де у Львові купити квартиру поближче до природи
- Купуй, споживай, перевикористовуй. Львівські лайфхаки для еко-життя в новому році
- Які квартири купують львів'яни і як перевірити забудовника на законність
- Найперший, найбільший, найулюбленіший. Гарнізонний храм Львова відзначає 9-ліття відкриття
- Чи буде у Львові сніг на Миколая і Новий рік. Прогноз синоптиків
- «Патріоти та «всі інші», або Які розклади у Львівській облраді
- Хто такий Синютка, який зайняв друге місце
- Знову Садовий. Кар’єра, статки та передвиборчі обіцянки мера
- Людське ставлення і турбота про зміст. Чого хочуть від влади Львова освіта і культура
- Садовий та Синютка змагаються за Львів. Інтерв’ю з обома кандидатами
- Я бачив різні кампанії на виборах у Львові, ця – найбрудніша. Розмова з Андрієм Садовим
- Уся країна дивиться, якими будуть вибори у Львові. Розмова з Олегом Синюткою
- Великий бізнес вміє домовлятись. Чого очікувати від нової Львівської міської ради
- Хто став депутатом Львівської міської ради. Імена, біографії, статки і фото
- Як у Львові закрили єдине відділення гематології та чому помер його пацієнт
- Як у старовинному львівському будинку живуть і співпрацюють нічний клуб та мешканці
- Як підсилити потенціал Західної України. Взаємодопомога, синергія і маркетинг територій
- Пожертвувати супутниковою антеною. Як у Львові оживили будинок-пам'ятку на вулиці Чупринки
- Що Гвоздович обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- До Львівської міськради йде відверто проросійська ОПЗЖ. Що це означає
- Вибори до львівської міськради. Перша «десятка» «Об’єднання «Самопоміч»
- Що Васюник обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Зникла дитина. Як впильнувати свою та що робити, якщо знайшли чужу
- Що обіцяє Синютка зробити для Львова. Аналіз програми
- Яка вода тече з вашого крана або Як Львову відмовитись від «хлорки»
- На Митрополичі сади у Львові чекають великі зміни. Що буде
- Ще не вмер Бандера. Якою львів'яни запам'ятають цю вулицю до ремонту
- Пів правди про бруківку. Топ-5 відповідей про ремонт вулиці Бандери
- Як зміняться квартири і офіси через пандемію. Що каже архітектурний ринок Львова
- Бруд – це вибір. Дві історії львів'ян, які самотужки відновили під'їзди в історичних будинках
- Передайте за проїзд. Як виглядав громадський транспорт Львова у різні роки
- Чи безпечно туристам їхати до Львова і на Львівщину
- Час нових рішень? або Чи можна відкривати дитячі садочки у Львові
- Чому у Львові ІФА-тести на коронавірус не роблять масово, як обіцяли в МОЗ
- «Рекордні» 125 позитивних тестів на коронавірус на Львівщині. Що це означає
- Кабмін створив Львівську ОТГ. Як це вплине на вибори та бюджет
- Запам'ятайте це, якщо вже зібрались на шашлик, у спортзал чи Карпати
- Львівські дні. Що відбувається у місті, поки ви вдома. Репортаж
- Весна, що увійде в історію. Репортаж із полудневого Львова
- «Ми не віримо, що у батька був коронавірус». Історія родини, де більше ніхто не заразився
- На Львівщині вводять режим надзвичайної ситуації. Що це означає
- Місто чоловіків. Чому Львів не пишається відомими жінками
- На захист Палацу мистецтв. Що каже про його перебудову автор проєкту
- План «В». Де на Львівщині лікуватимуть хворих на коронавірус, якщо такі будуть
- Антикоронавірусні Винники. Що відбувалося за лаштунками протестів
- Евакуація українців із Китаю. Хвилювання і шок
- Чи відсторонять Андрія Садового від посади і що буде із Львовом далі
- Чи знесуть ЦУМ та куди поїде трамвай. Перспективи Франківського району Львова
- Відчути себе Залізною людиною. Як львів’янин 25 разів подолав дистанцію Ironman
- Місто в місті. У Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація
- Інвестувати в майбутній «Океан Ельзи». Що може заробити бізнес, крім грошей
- Вхід через сусідів. Який готель хочуть будувати на початку вулиці Дорошенка
- Культура — це не лише розваги. Навіщо Львову перший в Україні Конгрес культури
- «Такого нема ніде у світі». Як у Львові та Києві будують інноваційні парки
- Фізика і хімія львівської кави. Як і для кого працює найкраща кав’ярня міста
- Почати життя заново. Як у Львові облаштовують притулок для жінок у кризі
- «Ви вже на Львівщині». Як представляли нового очільника поліції області
- «То не вольно». Як у Львові домовляються не склити балкони
- Усе про трагедію в Дрогобичі в один клік. Фото. Оновлюється
- Полярон та Кінескоп. Як територію колишніх львівських заводів перетворюють на житло
- Орендують навіть старе житло лише з диваном. Як знайти квартиру у Львові
- Не потонути й не згоріти. Як Львову адаптуватися до кліматичних змін
- Пелюстка до пелюстки. Як реставрують історичні брами у Львові. Фоторепортаж
- Як перемогти в Громадському бюджеті Львова. Приклад Залізничного району
- Не здаватися до останньої хвилини. Як стати переможцем Громбюджету Львова
- «Політика мене не цікавить». Маркіян Мальський про своє майбутнє в ЛОДА
- Те, чого ви не маєте знати. Що лишається за лаштунками Leopolis Jazz Fest
- Скільки разів «мінували» Львівщину та що робить із цим поліція
- Побороти затори. Що може змінити Інтегрована концепція розвитку у Львові
- Подарунок школі чи посаджене дерево. Як у Львові відзначать завершення навчального року
- Без нього не було б України. Львів'яни сумують за Маркіяном Іващишиним
- Олег Синютка: Шанси зараз стати міським головою Львова є у всіх
- Як пройшли дебати між Порошенком та Зеленським. Повна розшифровка. Оновлено
- Нам потрібні розумні люди. Андрій Пундор про візію та прорив Львова
- Чи мав право Порошенко заблокувати центр Львова: що каже закон
- Рушійна сила – мешканці. Як три роки поспіль вигравати у конкурсі Громбюджету Львова
- Проста ідея. Як перемогти в конкурсі Громадського бюджету Львова
- Чиста джерельна. Звідки потрапляє вода у крани львівських будинків
- Зелена лінія. Як планують з’єднати Сихів та центр Львова
- Що відбувається у Палаці Хоткевича та чому там знову не обрали керівника