Біля Львова Кшиштоф Зануссі знімає кіно. Фото

2588 0
У фільмі «Ефір» йдеться про те, як наукові експерименти перетворюються в бажання влади над людьми та про те, чому наука не здатна стати новою релігією.
Фото: Євгеній Кравс

Фото: Євгеній Кравс

Знаменитий польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі знімає у Свіржі на Львівщині драму «Ефір», події якої розгортаються на українській землі в часи Першої світової війни.

Головним героєм є військовий лікар. Він робить експерименти задля того, щоби здобути владу над людьми.

«Мені це нагадує міф про Фауста, це дуже європейський міф, виплеканий саме в європейських культурах», - наголосив Зануссі у Львові на прес-конференції.

Він підкреслив, що однією з провідних тем фільму є питання про те, що сучасна наука в житті багатьох людей замістила віру, що, на переконання Зануссі, є помилкою.

«Наш сучасний світ занадто повірив, що наука може вирішити всі наші екзистенціальні проблеми. От, психологія пробує і не може, бо це не її завдання» – наголосив митець і додав, що духове начало має іншу природу і воно є найголовнішим для розвитку людини.

Читайте також: У Львові знімають фільм про батярів. Фоторепортаж, відео

Головні ролі у фільмі виконують відомі європейські актори Яцек Понедзялек з Польщі, Ласло Жолт (Zsolt László) з Угорщини та молодий український актор Остап Вакулюк. 

Для зйомок у стрічці також запрошені українські актори Станіслав Колокольніков, Марія Рябошапка, Олександр Логінов, Остап та Дмитро Ступки.

В Україні проводять складнопостановочні зйомки з використанням спецефектів, піротехнічних ефектів, тварин, каскадерів і великої кількості акторів масових сцен.

Нагадаємо, «Ефір» став одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну підтримку в 16,65 млн грн. Загальна вартість виробництва фільму становить 61 млн грн.

Фільм створюється також за підтримки Польського Інституту та Міністерства культури Польщі, Угорського й Литовського кіноінститутів.

Кшиштоф Зануссі – один із найбільш відомих кінорежисерів у Польщі.  Лауреат Каннського та Венеційського кінофестивалів за фільми «Константа» і «Рік спокійного сонця».

Фото Євгеній Кравс


Читайте також: