Запрацював онлайн-каталог компаній, лояльних до україномовних клієнтів

12075 0
В Україні запрацював сайт-каталог компаній та ЗМІ, у якому можна перевірити їх лояльність до україномовного споживача. Усі охочі можуть здійснити пошук підприємств, які ведуть бізнес українською мовою, та поскаржитися на ті, що цього не роблять.
Фото: uamodna.com

Фото: uamodna.com

Сервіс своєрідного онлайн-каталогу бізнесів, що надають інформацію про товари чи послуги українською або порушують права україномовного споживача, відтепер доступний у тестовому режимі. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Роман Матис, засновник і керівник ініціативи "И так поймут".

Як зазначено на сайті, користувач може:

Перевірити лояльність конкретної компанії, скориставшись пошуком за назвою.

Знайти україномовне підприємство, яке надає потрібні йому послуги, здійснивши пошук за сферою діяльності.

Долучитися до ініціативи, самостійно додаючи інформацію про певний бізнес до бази.

Читайте також: У соцмережі стартував флешмоб на підтримку української пісні

«У підсумку цей ресурс допомагатиме українцям віддавати свої гроші лише тим компаніям, які поважають україномовних та надають інформацію про свої твари і послуги українською. Запрошую всіх долучитися до наповнення каталогу, це може робити кожен, хто зареєструється в системі. Порушникам ми продовжимо писати скарги та звернення і є в мене передчуття, що #перемога не за горами», - пообіцяв Роман Матис.

Нагадаємо, «И так поймут» - це громадська ініціатива, яка займається моніторингом та забезпеченням дотримання права україномовного споживача на отримання вичерпної й повної інформації про продукт чи послугу, що надає підприємство. Як метод впливу, організатори використовують листи-вимоги до компанії, публічне висвітлення реакції, у разі ігнорування –  антипіар бренду та заява у службу захисту прав споживача, позов до суду.

Додамо, що 26 жовтня інтернет-магазин "Rozetka.ua" запустив україномовну тестер-версію сайту. Як розповів у коментарі для Tvoemisto.tv Роман Матис, це відбулося внаслідок чотирирічного «масованого інформаційного тиску» активістів ініціативи «И так поймут». 

Читайте також: Друга рідна. Як львівські іноземці вивчили українську. Відео

Опублікувала Людмила Рубцова

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар