Як львів’яни самоорганізувались, щоб не їздити маршрутками

20517 1
У Львові львів’яни з власними автомобілями та ті, хто “без своїх коліс”, об’єдналися, щоб не їздити громадським транспортом. Твоє місто вирішило перевірити, чи справді водії у Львові охоче підбирають попутчиків.

У Facebook функціонує дві групи: “Підвезу, Львів!” та “Я підвезу!”. Їхня суть нагадує BlaBlaCar - водії підвозять громадян за домовленістю, або підбираючи їх на зупинках. За це пасажири платять 3-5 грн, але вже їдуть не в тисняві, хоча й за таку саму ціну. Також іноді й безкоштовно, це все індивідуально.

До такої ініціативи долучилися вже 6 тисяч людей, як вказано на сторінці груп у Фейсбуці. Звичайно, пропозиція від водіїв не може задовольнити весь попит, але принаймні це один із варіантів для більш комфортного перевезення.

Наскільки реально доїхати до потрібного місця, tvoemisto.tv переконалось самостійно. З водієм - Яною Канафоцькою домовились завчасно.

З незнайомкою ми зустрілися о пів на дев’яту біля магазину 1001 дрібниця, що на вул. Науковій. І попрямували на вулицю Степана Бандери.

Яна розповдає, що їй подобається ініціатива таких громадських перевезень. Однак про підвезення треба домовитись заздалегідь, написавши їй. Вона говорить, що не ризикує брати попутчиків по дорозі, оскільки це небезпечно. А профіль з соціальних мереж все ж таки дає певну інформацію про власника сторінки.

За її словами, зараз мати автомобіль не так вже і дешево. Через це її батько пропонував пересісти на маршрутку, але вона відмовилася, насамперед через незадовільний стан громадського транспорту та переповненість.

Автор - Юлія Мальцева

 


Читайте також:

Коментарі (1)

Додати коментар
25 Червня, 2015 14:02
Василь "львів’яни самоорганізувались, щоб не їздити маршрутками" - це звучить так само нісенітно, як: "На Донбасі люди діляться їжею, щоб не купувати її в магазинах".
Факти перед якими Львівяни постали:
* Зростання плати за проїзд
* Зниження якості і культури перевезень
* фізична нестача транспорту щоб добратися зранку та ввечері
Люди пробують дати собі раду, це не зможе замінити громадські перевезення.
Це спроба допомогти один одному і розвантажити бодай трохи громадський транспорт в час пік.
[***].tiny.cc/pidvezy