Українці збирають гроші на реставрацію Підгорецького замку. Як долучитися

1301 0
Благодійники з фонду "Софос" створили проект для збору коштів на реставрацію занедбаних частин Підгорецького замку.
фото: ipress

фото: ipress

На реставрацію Підгорецького замку, що зараз знаходиться у занедбаному стані, створили краудфандинговий проект для збору коштів. Благодійники з фонду "Софос" планують зібрати 215 тис. грн.

"Багато років ми щорічно збиралися, щоб власними зусиллями допомогти та підтримати це дивовижне місце, але замало тільки зберігати від руйнації. Необхідно відновлювати та хоча б поступово реставрувати та повертати минулу красу палацу.

Ми маємо проект по відновленню балконної групи північно-східної сторони замку, що знаходиться у жахливому стані та частково знищена", – йдеться у повідомленні організаторів фонду.

Вони планують виготовити та встановити нові балясини, парапети та водостік згідно з оригінальними кресленнями та використанням такого ж матеріалу, який використовували при будівництві, щоб зберегти первинний вигляд палацу.

Читайте також: На Львівщині руйнується унікальний храм. Аерозйомка

Зараз фонд підписав угоду про співпрацю з Львівською галереєю мистецтв ім. Б. Г. Возницького та Львівською обласною адміністрацією. Також узгоджено проект на проведення робіт. 

Долучитися до краудфандингового проекту можна за посиланням.

Довідка. Палац збудований у 1635-1640 рр. коронним гетьманом Польщі Станіславом Конецпольським під керівництвом відомого архітектора з Венеції Андреа дель Аква за проектом по типу "Palazzo in Fortezzo", тобто "палац у фортеці". Напис латиною при вході "Вінець ратних трудів – перемога, перемога – тріумф, тріумф – відпочинок" відображує призначення маєтку у Підгірцях "для втіхи після тягот військових". Замок був поєднанням магнатської резиденції і оборонної фортеці.

У різні часи тут правили Конецпольські, Собеські, Жевуські та Санґушки. Його красою зачаровувалися королі та митці. Поступово він перетворився в гармонійний унікальний для цієї території ансамбль з багатоярусним парком і костелом, багатими інтер'єрами і великою колекцією картин.

Проте, у часи II Світової війни та після, цей неймовірний палац піддавався руйнаціЇ: був розграбований, пережив пожежу та слугував санаторієм. І тільки після 1996 р. замок став частиною Львівської галереї мистецтв та почав довгий шлях до відновлення.

Читайте також: У Львові реставруватимуть руїни високого замку

За часів розквіту палац мав королівське вбранство. Стіни були оббиті дорогими тканинами та прикрашались портретами власників. Поряд з ними — дзеркала із позолоченими рамами та вишукані меблі. Частина тих скарбів збереглася та чекає відновлення залів, щоб знов дивувати світ своєю красою.

"Софос" – це команда волонтерів, які понад 10 років влаштовують та беруть участь у волонтерських акціях з допомоги культурним пам’яткам України. До 2017 року команда діяла спільно з культурною асоціацією "Новий Акрополь".


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар