Долю проекту реконструкції вулиці Бандери визначать депутати

2282 0
У вересні має відбутися засідання комісії з питання реконструкції вулиці Бандери.

У середині вересня, у Львові, має відбутися засідання депутатської комісії, яка має вирішити долю проекту «Вулиця для всіх» стосовно реконструкції вулиці Бандери. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

За його словами, проект набув розголосу, адже він задумувався  як перший партисипативний.

«Була маса громадських обговорень, слухань тощо. Законодавством не передбачаються громадські слухання, коли відбувається ремонт вулиці, і ми розуміємо, скільки вулиць у Львові відремонтували без питань до мешканців. Це призводить до невдалих результатів і для велосипедистів, і для малобільних людей», – каже він.

Читайте також: Як зміниться вулиця Бандери після реконструкції. Оновлена візуалізація

За його словами, у Львові є великий брак проектантів. Стан доріг відповідає нормам радянських часів, де все було орієнтовано на автомобіль, на швидкість та дотичні речі.

«Свого часу депутат Тарас Чолій на сесії міськради порушив тему ремонту вулиці та заявив, що він дуже невдоволений проектом "Вулиця для всіх", і запропонував створити погоджувальну депутатську комісію. Туди увійшло більше 40 депутатів – воно ніби і смішно, але як прецедент це потрібно для міста. Хоча ухвалу депутати прийняли, але не було жодних рухів, і тільки на останній сесії депутат Петро Адамик нагадав, що настав час скликати цю комісію і в кінцевому резульатті закінчити роботу з вулицею Бандери», – додає Юліан Чаплінський.

Читайте також: Отже, асфальт чи бруківка? Як львів’яни спланували оновлення вулиці Бандери

Він каже, що попередньо провести засідання цієї комісії планують приблизно у середині вересня. Він вважає за потрібне показати на засіданні перелік аргументів усіх сторін.

«Буде розглядатися оновлене завдання для проектування. Плани були зробити це все за рік, а робимо ми це вже два з половиною роки. Але головне – зробити вулицю правильно. Насправді мені особисто дуже не подобається, як зроблена вулиця Київська. Люди тішаться, що там залишилась бруківка, але в аспекті пересування маломобільних груп населення там все погано, вулиця є далекою від європейських ідеалів», – продовжує він.

Читайте також: Вулиця Бандери: серед недоліків бруківки – шум, вібрація, обмежений рівень безпеки

Нагадаємо, проект «Вулиця для всіх» обрали з-поміж трьох ідей під час багатьох етапів урбаністичних та громадських слухань. Ремонт вулиці Бандери, за словами мера Львова Андрія Садового, мали розпочати 2018 року. Однак на громадських обговореннях, які відбулися торік у листопаді, місцеві мешканці та активісти відкинули цю ідею та запропонували нову, що передбачатиме збереження автентичної бруківки, чотири смуги руху та відсутність велосипедної інфраструктури на вулиці Бандери. У березні у Львові створили комісію з реконструкції вулиці Бандери.

Микита Гладченко


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!