Два роки тому в Україні підписали Томос про автокефалію ПЦУ

2076 0
За умовами Томосу, Церква України отримала миро від Константинополя, як й низка інших, в тому числі давніх, помісних Церков.
фото: укрінформ

фото: укрінформ

Два роки тому відбулася визначна історична подія для українського народу. Православній Церкві України надали Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію. Про це повідомляє ПЦУ у себе на Фейсбуку.

Томос – церковний канонічний документ, указ, декрет. Він свідчить про її автокефалію, тобто самостійність, адміністративну незалежність Української церкви від інших Православних, але догматичну, канонічну та євхаристійну єдиність з ними. Таким чином наша Церква, як єдина канонічна правонаступниця Київської Митрополії, стала п’ятнадцятою у Диптиху автокефальних Церков Вселенського Православ’я.

Читайте також: ПЦУ запустить мобільний додаток «Моя церква»

Особливість «українського» Томосу полягає ще в тому, що в ньому згадують імена Предстоятеля і глави держави, при яких його надали. За умовами Томосу, Церква України отримує миро від Константинополя, як й низка інших, в тому числі давніх, помісних Церков. Цим підкреслюється вселенська єдність Церкви Христової, яка хоча і поділена за умовами світу цього на Помісні частини, але залишається Єдиною Церквою, єдиним містичним Тілом Христовим.

Церемонія підписання Томосу пройшла після спільного молебню Варфоломія і предстоятеля Православної церкви України Епіфанія в храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі.

Процедура надання автокефалії ПЦУ завершилась 6 січня 2019 року – в Патріаршому храмі Святого Георгія відбулося вручення Томоса про автокефалію та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Читайте також: Православна церква може внести зміни до календаря

Нагадаємо, що ПЦУ офіційно визнали Вселенський патріархат, Елладська православна церква та Александрійський патріарх. РПЦ відмовляється визнавати автокефалію ПЦУ та розірвала евхаристійне спілкування з Константинополем. Загалом у світі є 15 помісних православних церков.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!