На Львівщині знайшли занесеного до Червоної книги чорного лелеку. Фото

5622 0
У Карпатах нараховують лише близько 200 таких птахів.
Фото: Вікіпедія

Фото: Вікіпедія

Екологи долучилися до порятунку чорного лелеки (Ciconia nigra L.), занесеного до Червоної книги України зі статусом «рідкісний». Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Птаха після грози, неподалік річки, знайшли місцеві жителі с. Риків Турківського району. Чорний лелека не міг злетіти та відмовлявся споживати їжу з рук людей.

Представники департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА та Державної екологічної інспекції у Львівській області організували порятунок, транспортування птаха до центру реабілітації птахів «Вільні крила».

Читайте також: Львівська «швидка» отримала 10 нових автомобілів

Усіх, хто побачив птаха у небезпеці, просять звертатися на електронну скриньку департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА: envir@loda.gov.ua за телефоном: (032) 238 73 83.

Довідка

Чорний лелека (Ciconia nigra L.) – птах родини лелекоподібних. За розмірами дещо менший від білого. Довжина тіла становить 95-100 см, розмах крил – 185-205 см, вага – близько 3 кг. Оперення у дорослого птаха переважно чорне з зеленим і пурпуровим металічним полиском. Птахи тримаються поодиноко або невеликими зграями. Гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт.

Чорний лелека належить до видів, який охороняються актами на законодавчому рівні. Цей вид занесений у Додаток ІІ та Резолюції 6 (1998) Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція), Додаток ІІ Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (Боннська конвенція), додаток ІІ Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA), у Додаток ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). В Україні вид занесений до Червоної книги України (2009) зі статусом «рідкісний». У Карпатах нараховують лише близько 200 таких птахів.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!