Фонд «Відродження» виступив проти дискримінації ромів у Львові

1236 0
Раніше із заявою проти порушення прав ромів в Україні звернулася Коаліція ромських неурядових організацій України «Стратегія 2020».
Фото: postmaidan.info

Фото: postmaidan.info

Міжнародний фонд «Відродження» оприлюднив заяву, у якій висловив занепокоєння антиромськими настроями у Львові. Причиною цьому стало створення у мережі Facebook закритої спільноти «Л.О.В.Ц.І», адміністратори якої закликають активно протидіяти представникам ромської громади, які займаються крадіжками. 

«Ми дуже занепокоєні, що в Україні продовжують виникати спільноти, які об’єднуються на ґрунті ненависті, зокрема до представників ромської національної меншини. Дуже небезпечними є заклики таких спільнот до жителів міст самоорганізовуватись у ланки громадської безпеки для "боротьби зі злочинністю з боку ромів"», – йдеться у заяві Фонду. 

За словами директорки Ромської програмної ініціативи фонду «Відродження» Ольги Жмурко, небезпечними є й залучення ЗМІ та соцмереж для масового розповсюдження повідомлень із закликами до насильства за етнічною ознакою.

«Це посилює негативні стереотипні ставлення до ромів, створює напружену та ворожу атмосферу в громадах, принижує людську гідність та провокує дискримінацію стосовно ромської національної меншини» говорить Ольга Жмурко.

Читайте також: Закарпатські роми у Львові. Ми змусимо їх піти. Але що потім?

Спільноту «Л.О.В.Ц.І» створили 23 січня. Ініціаторка створення патрулю Роксолана Лісовська вважає, що випадки аморальної та протизаконної діяльності деяких представників ромської громади набули масового характеру.

«Нам потрібний розголос проблеми, величезна кількість заяв та фіксація злочинів, співпраця з органами і зустріч із мером. Є план роботи з громадськістю, щоб люди навчилися не боятися і не мовчати, вміли захищати себе, своє майно та своїх близьких», – сказала вона в коментарі Tvoemisto.tv.

За її словами, найближчим часом можливе виникнення громадської організації, що буде відповідати за патруль. Координація його учасників буде відбуватись за допомогою соцмереж.

Читайте також: Львів’яни продовжують скаржитися на ромів-грабіжників

Нагадаємо, раніше із заявою проти дискримінації ромських громад у Львові виступила Коаліція ромських неурядових організацій України «Стратегія 2020».

«Ми звертаємось до влади з вимогою вжити негайних дій щодо попередження антиромских настроїв та подій в регіонах України, довести до логічного кінця кримінальні справи, відкриті за заявами представників ромської національної меншини щодо порушення їхніх прав та приведення цих питань у відповідність до законодавства України і міжнародних стандартів у сфері забезпечення правового та соціального захисту, доступу до освіти, а також – вироблення практичних механізмів ефективної реалізації прав національних меншин в активній співпраці з ромськими громадами та органами законодавчої та виконавчої влади», йдеться у зверненні голови Коаліції Володимира Кондура.

За даними моніторингу Колаліції ромських неурядових організацій, із 2016 року спостерігається порушення прав ромської національної меншини частіше за інших громадян України, зокрема через розпалювання національної, міжетнічної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар