Фонтан перед Оперним театром у Львові демонтують: деталі

5906 0
Львівська міська рада надала згоду Галицькій районній адміністрації на демонтаж фонтану перед Оперним театром. На його місці має постати «сухий» фонтан, – повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
фото: прес-служба ЛМР, portal.lviv.ua

фото: прес-служба ЛМР, portal.lviv.ua

З пропозицією встановити «сухий фонтан» до Львівської міської ради звернувся благодійний фонд «Сокар Благо». Саме з ним Галицька районна адміністрація і має укласти договір на його встановлення.

Читайте також: У Львові буде площа з пішохідним фонтаном та райськими яблунями. Візуалізація

«До Львівської міської ради звернувся благодійний фонд «Сокар Благо» з пропозицією встановити так званий «сухий» фонтан на площі перед Оперним театром. Відповідно, пропонуємо розглянути проект ухвали, який складається з двох частин: надання дозволу Галицькій районній адміністрації на демонтаж існуючого фонтану та надання їй дозволу на укладення договору про спільну діяльність з БФ «Сокар Благо». Ми пропонуємо умови цього договору погодити з профільними комісіями – з питань інженерного господарства, з питань комунального майна і власності та з питань архітектури. Були зауваження депутатів, щоб і проект, зовнішній вигляд фонтану був погоджений з тими самими депутатськими комісіями», - зазначила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич.

За попередніми даними, за словами головного архітектора міста Юліана Чаплінського, на місці фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С.Крушельницької на просп. Свободи планують облаштувати так званий «сухий» фонтан, без чаші.

«Європа давно відійшла від звичних фонтанів, здебільшого, з двох причин: тому що в чаші назбирується дуже багато бруду, а також тому, що з неї йдуть величезні випаровування – близько 20% у спекотний день. Тому є ідея зробити фонтан в один рівень із гранітним замощенням», – підкреслює Юліан Чаплінський.

Новий фонтан буде знаходитися приблизно в тих же межах, що й сьогоднішній. Саму ж площу, повністю оновлять: тут облаштують клумби, встановлять лавочки, насадять зелені, аби створити нею шумовий екран від дороги, яка проходить з обох боків від театру, та забезпечити звукову ізоляцію. У фонтані також встановлять метеостанцію, яка буде слідкувати за напрямком вітру та вологістю й регулюватиме висоту води.

За словами архітектора проекту Івана Юнакова, саму ж чашу планують перенести: зараз підшуковують місце у парках міста, розглядають різноманітні варіанти. Майбутній фонтан натомість буде ще й світломузичним. Музика гратиме не постійно, те, що відбуватиметься в Оперному, водночас буде чутно й на вулиці.

Також на площі вбудують в землю світлодіодні світильники, підкреслюючи велич Оперного театру, та підсвітять лавочки. Площу замостять новою, більшою та міцнішою, плиткою, і ліквідують сходинку між фонтаном та Оперою. Тож на площі буде безоштовний доступ до Wi-Fi.

Реконструкцію площі за власні кошти проведе благодійний фонд «Сокар-Благо». Усе обладнання для облаштування фонтану закуповуватимуть у відомої канадської компанії «Crystal Fountain», а світлове обладнання – у німецької компанії.

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також: