Французи розповіли, що Львову робити зі сміттям

3409 0
На Еко-форумі 27-го квітня французька компанія Egis представила концепцію стратегії поводження з ТПВ у Львові і повідомили, що рекультивувати полігон у Грибовичах вдасться на раніше, як за п’ять років.
ілюстрацію надав Богдан Михалусь

ілюстрацію надав Богдан Михалусь

«Полігон надзвичайно виснажений. Ми шукаємо рішення, як відновити ділянку. Рекультивація забере близько п’яти років, але ми мусимо це зробити», – повідомив, керівник проекту та спеціаліст у сфері поводження з ТПВ компанії Egis Крістофер Раунд. 
 
Він повідомив, що компанія працює над чотирма компонентами стратегії: удосконалення системи збору відходів, утилізація відходів, рекультивація полігону в с. Грибовичі та розробка нового полігону. 

За словами експерта, після рекультивації полігон має моніторитися близько 40 років, але кінцева мета – убезпечити ділянку від негативного впливу сміття і повернути до природного стану. Крістофер Раунд зазначив, що розробка нового полігону проходить етапи оцінки земельних ділянок з точки зору технічних можливостей і та логістики. За оцінками Egis, будівництво нового полігону у часі можливе через 3-4 роки. 
 

Читайте також: У Львові вироблятимуть біогаз із мулу стічних вод. Візуалізація

Під час презентації лунала і критика щодо стратегії поводження з ТВП та публічності розробок Egis. Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко високо оцінила концепцію Egis, але зауважила брак діалогу розробників та громади: «Місту доведеться пройти дуже складний шлях. Запропонована концепція проекту рекультивації Грибовицього сміттєзвалища і всі заходи, які в місті мають бути здійснені в супровід цього проекту, вони ще технологічно не пропрацьовані. Але головне – оприлюднювати інформацію про будь-які технологічні рішення, думки міжнародних та українських експертів та науковців». Концепцію Egis пообіцяли викласти на окремому розділі сайту міськради найближчим часом. 
 
Нагадаємо, ЄБРР повідомив, що готовий фінансувати перші етапи концепції: сортування та утилізація сміття, а також перші етапи рекультивації полігону. 
 
Підготувала Зоя Красовська

Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар