Львівський студент створив «розумний» аксесуар до велошолома. Фото

1101 0
Аксесуар можна прикріпити до шолому а свої дії синхронізувати з допомогою мобільного додатка.
Фото: прес-служба УКУ

Фото: прес-служба УКУ

Львівський студент Маркіян Зубрицький розробив аксесуар до шолома, який робить пересування велотранспортом по місту безпечнішим. Про це інформує прес-служба УКУ.

Прилад синхронізується зі смартфоном, визначає температуру, швидкість руху та показує повороти і зупинки, за допомогою нахилів голови.

«Я хотів створити аксесуар, який був би корисний для будь-яких людей: починаючи від тих, хто купує велошолом за кількасот гривень і виїжджає з ним раз на місяць, закінчуючи професійними спортсменами, для яких шолом – одна з найважливіших речей», – розповів молодий винахідник.

Читайте також: Львівські науковці створили безпілотник

Маркіян – студент другого курсу бакалаврської програми з комп’ютерних наук Українського католицького університету. Інноваційний аксесуар розробив у межах одного з навчальних курсів як фінальну роботу.

«Я затятий велосипедист. Коли повертаюся додому пізно, не маючи освітлювальних пристроїв, часто зіштовхуюся з обуренням водіїв, мовляв, мене на дорозі не видно. Ось тому подумав, що класно було б розробити аксесуар для шолому, з допомогою якого можна було б показувати повороти та зупинки велосипеду, тобто зробити свої дії зрозумілими та краще помітними для інших учасників руху», – пояснює Маркіян Зубрицький.

За його словами, аналогічними пристроями можна керувати через пульт, що кріплять на кермі. Вони мають вмонтовані світлоіндикатори, які показують повороти і стоп-сигнали. Відмінність і новизна львівського додатку у тому, що для увімкнення поворотів достатньо нахилити голову до плеча, а сам аксесуар можна прикріпити на будь-який шолом.

Окрім самого присторою, другокурсник із УКУ розробив і мобільний додаток, із яким синхронізуються усі дії аксесуару. Для цього йому довелося вивчити спеціальну мову програмування. 

Вікторія Ейсмунт

 

 

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар