Мережею шириться вірус-вимагач WannaCry. Як уберегтися

6814 0
Комп'ютерний вірус заблокував щонайменше 57 тисяч пристроїв по всьому світу, серед яких комп'ютери лікарень, державних структур, мобільних операторів та інше.
фото: SegurChollo

фото: SegurChollo

Такі дані навів представник розробника антивірусу Avast Якуб Кроустек. За його даними, вірус також атакував комп'ютери в Росії, Україні та на Тайвані. Про конкретні українські компанії, чиї пристрої зазнали кібернападу, наразі невідомо, пише НВ. На сайті Главком зібрали поради, як вберегтися від злоякісного вірусу.

Як працює вірус

Програма блокує комп’ютери відразу в декількох країнах по всьому світу і вимагає оплати, вираженої в криптовалюті – біткоїни.

Повідомлення про атаки приходять з України, Росії, Великобританії, США, Китаю, Іспанії, Італії, В’єтнаму, Тайваню і ще понад 70 країн.

Відомо, що на біткоїн-гаманці авторів вірусу WCry перерахували вже понад $6 тис. До слова, за курсом на сьогодні, один біткоїн коштує $1740.

Як захиститися від вірусу WannaCry

Якщо ви працюєте на Windows – ви перебуваєте в потенційній групі ризику. Але не панікуйте і не намагайтеся перезавантажити комп’ютер! Краще збережіть важливі дані на зовнішній диск або в хмару, поки все працює.

І йдіть відпочивати. Якщо потім виявиться, що ваш комп’ютер все-таки заражений, ви просто перевстановите систему і відновите данні з резервної копії.

  • Оновлюйте встановлені антивірусні програми у строго встановлені терміни.
  • Звертайте увагу на те, які файли з пошти ви завантажуєте на свій робочий і домашній комп’ютер.
  • Найкраще, якщо вашим комп’ютером вдома і на роботі користуєтеся тільки ви.
  • Обновляйте всі програми. Програмісти працюють над усуненням проломів в безпеці свого софту. Не нехтуйте їхньою працею.
  • Встановіть антивіруси на мобільні пристрої.
  • Будьте обережні навіть з тими джерелами, яким ви довіряєте. Їх теж можуть зламати.
  • Поєднуйте різні антивірусні технології. Не тільки загальне сканування, але і окремі сканери, наприклад, браузери.
  • Майте запасну антивірусну програму, софт якої записаний на окремий – чистий і перевірений носій.
  • Робіть резервні копії важливих документів на окремому носії.
     

Коментар від Windows

Представники компанії заявляють, що ту прогалину, якою сьогодні скористалися шахраї, Windows як раз і закрив 14 березня разом з оновленнями.

Ті, хто з цього моменту все ж побачили напис «Йде оновлення системи», як кажуть в компанії, в безпеці.

Додамо, масштабна хакерська атака вивела з ладу десятки тисяч комп'ютерів по всьому світу, зловмисники вимагають 300 доларів у біткоїнах для розблокування даних. Компанія Avast, що займається розробкою антивірусів, зареєструвала більш ніж 57 тисяч випадків уражень по всьому світу.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!