МОЗ відреагувало на скандал із гепатитом у Львові

3512 0
Лабораторний центр, який оприлюднив перелік закладів, де львів'яни імовірно заразилися гепатитом, отримає рекомендації від міністерства.
Фото: unian.net

Фото: unian.net

Центр громадського здоров’я МОЗ України вважає некоректним публікування Львівським обласним лабораторним центром переліку закладів, де львів’яни імовірно заразилися гепатитами В і С. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит Tvoemisto.tv.

У Центрі зазначають, що в аналізі не вказано період, за який збиралися дані. Крім того, опублікована інформація є припущенням, тому публікувати конкретний перелік закладів було некоректно. Натомість Центр рекомендує вказувати як імовірні шляхи передачі інфекції інвазійні процедури в закладах охорони здоров’я або побутового обслуговування – без зазначення конкретних закладів, а також звертати увагу на наявність кількох факторів ризику.

«З метою усунення оприлюднення некоректної інформації Центр підготував офіційне звернення до ДУ "Львівський обласний лабораторний центр" з наданням пропозицій щодо видалення некоректної інформації та формату подальшого коректного висвітлення припущень щодо шляхів інфікування вірусними гепатитами», – йдеться у відповіді на запит.

Читайте також: На Львівщині очікують три нові штами грипу

Додамо, що Львівський обласний лабораторний центр підпорядковується Центру громадського здоров’я, який, у свою чергу, підпорядковується Міністерству охорони здоров’я України.

Нагадаємо, Львівський лабораторний центр оприлюднив аналіз інфекційної та паразитарної захворюваності на Львівщині за 8 місяців 2018 року. Зокрема, в аналізі вказано перелік закладів, де львів’яни та мешканці області імовірно заразилися гепатитами В і С. Пізніше виявилося, що список складався лише на основі опитування хворих – без проведення лабораторних досліджень.

Зважаючи на значний резонанс, який викликав цей перелік у ЗМІ та місті, «Твоє місто» організувало дискусію «Чи справді гепатит. Як розуміти аналіз Лабораторного центру медикам та пацієнтам» з представниками Центру, медичних закладів, які потрапили до цього переліку, та інших експертів.

Вказані в переліку заклади почали спростовувати інформацію про можливість інфікування в них гепатитом. Зокрема, стоматологічна клініка «Усмішка» надіслала на адресу Tvoemisto.tv офіційного листа, у якому зазначає, що опублікована інформація «є недостовірною, неправдивою та такою, що завдає істотної шкоди та принижує ділову репутацію медичного закладу, містить відомості про події та явища, яких у медичному закладі Усмішка не існувало та не існує взагалі».

Крім того, діагностичний центр «МеДіС» також надіслав Tvoemisto.tv  офіційного листа, у якому спростовує інформацію лабораторного центру, назвавши її «абсолютно неправдивою та неперевіреною, яка завдає значної шкоди іміджу та діловій репутації» їхньому медзакладу.


Читайте також: