На Чорновола хочуть заборонити будівництво хмарочоса

4960 0
Поблизу ТЦ «Інтерсіті» мала з’явитися перша 22-поверхівка.
фото: Zaxid.net

фото: Zaxid.net

Депутати ЛМР можуть скасувати містобудівні умови та обмеження, видані ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Гравіс»» для будівництва 22-поверхової житлової будівлі на проспекті Чорновола. Про це йдеться в проекті ухвали, яка буде винесена на засідання сесії 22 березня.

Згідно з документами, земельна ділянка, передбачена під забудову, була продана містом з аукціону у 2015 році не для житлового будівництва, а під торгово-сервісний центр з багаторівневим паркінгом. Під час продажу не були враховані коефіцієнти, які застосовуються при продажі землі під будівництво багатоповерхівок, через що ділянку продали за значно нижчою ціною, ніж мали б.

Читайте також: У Львові хочуть збудувати три хмарочоси. Адреси, візуалізація

Також серед підстав для скасування містобудівних умов та обмежень є протестні настрої населення, яке проживає в районі запланованого будівництва.

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv ініціатор ухвали, депутат міської ради Тарас Чолій, на продажі ділянки місто втратило більше 20 мільйонів гривень.

«Якби земельна ділянка продавалася під будівництво житла, вона б коштувала 30 млн грн станом на сьогодні. А продалася вона під паркінг за 6 мільйонів. У результаті місто втрачає більше 20 мільйонів на вартості ділянки та не отримує паркінг», – говорить він.

Читайте також: На Сихові дозволили збудувати два хмарочоси. Візуалізація

За його словами, у разі прийняття ухвали міська рада і забудовник матимуть дилему – чи будувати там все ж паркінг, чи ЛМР повертає кошти забудовнику та виставляє ділянку повторно на аукціон під будівництво багатоквартирного будинку.

Нагадаємо, що 27 жовтня 2017 року виконком міської ради погодив містобудівні умови та обмеження ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Гравіс»» для будівництва 22-поверхового житлового будинку на проспекті Чорновола поблизу ТЦ «Інтерсіті». Заявлена висота будинку становила 78 м. Його планували зводити у зоні багатоквартирної забудови Ж-4, яка передбачає висотність будинків 9-16 поверхів, але допускає будівництво «окремо стоячих багатоквартирних житлових будинків баштового типу без обмеження поверховості». Новий будинок повинен мати 20 житлових поверхів та два технічні.


Читайте також: