На Львівщині щотижня вакцинуються від кору до 1700 людей

926 0
Найбільше хворих, як і раніше, серед нещеплених дітей.
Фото: informator.news

Фото: informator.news

Львівщина лідирує за захворюваністю на кір – в області обліковано понад 11 тисяч хворих, більшість з яких – діти. Медики нагадують, що убезпечитись від хвороби, що може спровокувати важкі ускладнення, допоможе лише вакцинація.

Головна епідеміологиня Львівської області Наталія Тімко у коментарі Tvoemisto.tv розповіла, що щотижня в області від кору вакцинуються 1-1,7 тисяч людей. Це, за її словами, свідчить про покращення ситуації з вакцинацією, проте показники все одно малі.

«Звернень в лікарню стало більше, але сказати, що дорослі більше хворіють, не можу. За минулу добу, наприклад, госпіталізовані 12 дітей і 6 дорослих. За всю епідемію найстаршому хворому було 73 роки, наймолодшому – 18 днів», – каже Наталія Тімко.

Читайте також: Що треба знати про кір

Нагадаємо, в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун анонсувала, що на Львівщині довакцинують від кору дітей, які з тих чи інших причин пропустили планові щеплення або чиї батьки придбали довідки про вакцинацію. Для цього для батьків знову проводитимуть інформаційну кампанію.

Довакцинація відбуватиметься таким чином: до шкіл та навчальних закладів приїжджатимуть мобільні кабінети, готові вакцинувати дітей без щеплень, у яких є письмова згода від батьків. Попередньо дитину оглядатимуть та вимірюватимуть температуру на предмет протипоказів.

Читайте також: Як відрізнити грип від застуди. Поради від МОЗ

«Нині на території Львівської області є приблизно 20 тисяч дітей, які не мають одного або обох планових щеплень. Водночас на території області є 52 тисячі доз вакцини виробництва Бельгії ("Пріорикс") та США (MMR-ІІ), що має сертифікати та рекомендації ВООЗ», – каже генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Володимир Курпіта.

Нині Львівщина лідирує по захворюваності на кір – в області зафіксовано 22% від усіх захворювань в Україні. Двоє осіб уже померли від ускладнень від кору.

Олександра Бодняк


Читайте також: