На Львівщині уперше за 11 років людина захворіла на сказ

7497 0
У хворої немає шансів вижити.
Фото: simya.com.ua

Фото: simya.com.ua

У Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває жінка з попереднім діагнозом «Сказ». Хвора у важкому стані в реанімації і шансів вижити у неї немає. Про це розповіла в коментарі Tvoemisto.tv головна епідеміологиня Львівської області Наталія Тімко.

68-річну жінку привезли до лікарні 26 жовтня із села Милятин Городоцького району. За її словами, вона стала почуватись погано приблизно з 20 жовтня: відчувала слабкість, головний біль, боязнь води, мала судоми і порушення сну. Хвора розповіла, що близько трьох місяців тому її вкусив домашній собака, який помер через два тижні після того. Проте вона не звернула на це увагу. Наталія Тімко каже, що стан жінки – важкий.

Читайте також: Що робити, якщо вас вкусив собака. Поради МОЗ

«Від сказу ще ніхто не одужував. Є невеликий шанс, якщо це не сам сказ, а інший вірус, дуже схожий на нього. У літературі описано 4 випадки одужання в такому випадку», – каже вона.

Епідеміологиня наголошує, що у випадку укусу будь-якою твариною – собакою, котом, білкою, лисицею, їжаком – потрібно негайно звернутись до лікарні або травмпункту за місцем проживання, аби там обробили рану та ввели антирабічну сироватку, щоб не допустити розвитку хвороби. Вводити її потрібно 5 разів з певним інтервалом. Перший раз має бути у той же день, коли людина травмувалась, або не пізніше, ніж за 14 днів після укусу.

Читайте також: Чекаючи на господаря. Фоторепортаж із притулку для тварин «Милосердя»

Додамо, що сказ – вірусна інфекція, що смертельно уражує центральну нервову систему. Людина заражається через укус скаженою твариною (90% випадків) або при попаданні її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (10% випадків), вкрай рідко – при знятті шкури з трупів скажених тварин, особливо лисиць. Інкубаційний період захворювання становить до трьох місяців, в окремих випадках – довше.

Захворювання розвивається не у всіх, кого вкусила тварина. Це залежить від місця укусу, розміру рани, кількості вірусу, що потрапив в організм людини, та того, чи вчасно зроблено профілактику. Хворіють приблизно 15-30% укушених, проте всі хворі помирають.


Читайте також: