На Львівщині відреставрують аварійний замок за понад 8 млн гривень

2800 0
Замок в смт. Поморяни знаходиться в аварійному та напівзруйнованому стані.
Фото: galinfo.com.ua

Фото: galinfo.com.ua

У Поморянському замку проведуть відновлювально-реставраційні роботи. Департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА уклав договір з колективним підприємством “Центр комплекс” Львівської обласної асоціації інвалідів. Підприємство здійснить роботи за 8,2 млн гривень. Про це повідомляє lviv.nashigroshi.org.

Читайте також: У театрі імені Лесі Українки ремонтуватимуть дах, фасади та купол

Наразі в замку збережено лише два двоповерхові корпуси та кругла кутова вежа, він знаходиться в аварійному стані. Будівлю замку планують очистити від дерев та кущів, укріпити фундамент, змурувати зруйновані стіни, встановити тимчасові кріплення для віконних прорізів та залатати дах. 

Колективне підприємство «Центр комплекс» належить Львівській обласній асоціації інвалідів Всеукраїнській організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».

Довідка. Поморянська ратуша є пам’яткою архітектури ХІХ століття. Споруда – прямокутна у плані, двоповерхова, із двома невисокими вежами, прибудованими до кутів головного фасаду. Вежі у плані восьмигранні, оздоблені зверху кам'яними зубцями, завдяки яким ратуша дещо нагадує мініатюрний замок. Над головним входом є балкон. Поморянська ратуша колись була значно більшою за розмірами. Судячи з давніх фотографій сучасна ратуша — це лише четверта частина колишньої.

 


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар