На Львівщині запустили мобільний додаток для порятунку в надзвичайних ситуаціях

1201 0
Додаток можна використовувати для порятунку в горах, лісах та мегаполісах.
фото ілюстративне: соцмережі

фото ілюстративне: соцмережі

На Львівщині запрацював спеціальний мобільний додаток «Саморятівник», який допомагатиме людям у надзвичайних ситуаціях. Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація.

Технологію можна використовувати, якщо людина загубилася на місцевості: у лісі, у горах чи в мегаполісах. Також додаток може інформувати про незадовільний стан користувача, коли той отримав травму чи не може самостійно пересуватися.

Читайте також: Поліція Львова запустила мобільний додаток My Pol 

Активувати програму можна натиснувши кнопку в додатку. Тоді технологія самостійно відправляє заздалегідь сформоване повідомлення про допомогу близьким користувача, а також відповідним службам порятунку: 101, 102, 103, 112. Крім того, передбачена можливість автоматичної публікації про допомогу «SOS» на Facebook-сторінці користувача.

Після отримання сигналу про допомогу від потерпілого, спецслужби можуть йому зателефонувати для з’ясування обставин.

Читайте також: У Львові запустили безкоштовний мобільний додаток гарячої лінії міста

Мобільний додаток надсилає не тільки звичайне повідомлення через оператора, а може інформувати користувачів за допомогою Viber та  e-mail. Якщо мобільного зв’язку немає, то технологія може надіслати сигнал порятунку через систему GPS.

Мобільний додаток запустила Асоціація гірських провідників «Ровінь». Наразі технологія доступна тільки для операційної системи Android, і її можна завантажити через Play Market.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар