«Наскельні» малюнки Львова: 8 міських муралів

4916 0
Казкова веселка, портрет Тарас Шевченка та величезний кросворд – усе це можна побачити на стінах львівських будинків. Стріт-арт художники не втомлюються прикрашати місто своїми роботами. Журналісти Tvoemisto.tv знайшли у Львові 8 муралів і дізналися, що й чому на них зображено.
фото: tvoemisto.tv

фото: tvoemisto.tv

Сова на вулиці Старознесенській, 70

Автори муралу – художники Kickit Art Studio (Arm та Dilk).

фото: Kickit Art Studio

Малюнок на стіні однієї зі споруд готелю «Kavalier» створювали 4 дні. Зображення обрали не випадково. Скульптура сови розміщена над головним входом готелю. Раніше малюнок було добре видно, коли піднімаєшся по Старознесенській. Проте зараз його закрили чимось на кшталт фальшфасаду, з-за якого сова ледь-ледь виглядає.

 

Елемент благоустрою дитячого майданчика на вулиці Богдана Хмельницького, 62

Автори муралу – художники Kickit Art Studio (Arm, Feros, Dilk, Keno, Viska, White, Pedro, Nays, Rust).

Це їхній перший проект, створений у співпраці з Львівським Інститутом міста в рамках проекту «Ревіталізації Підзамче».

Читайте також: У Львові на стіні ринку художник малює графіті із Шептицьким. Фото

Абстрактна картина на вулиці В’ячеслава Чорновола, 29

Автор муралу – митець із Польщі Бартек Свьонтецький.

 Його роботи можна побачити на будинках Берліна, Амстердама, Лондона та багатьох міст Польщі, а стиль художника характеризують як суміш абстракції та традиційного графіті. Будівлю у Львові прикрашає абстрактна картина, виконана в контрастних кольорах.

 

Символ вільної в думках людини на вулиці Заводська, 39

Автори муралу – художники Kickit Art Studio (Arm, Tabu, Keno, Feros, Dilk).

 Проект створений за ініціативи Львівського Інституту міста. «Малюнок символізує бажання людини бути вільною в своїх думках. Цю ідею ми втілили в абстрактних формах, поєднавши індивідуальні стилі в єдиній композиції», – розповідає художник Dilk.

 

Символ руху на вулиці Мулярська, 3 та Весела, 6

Автори муралу – команда Kickit Art Studio, автор ескізу – художник Keno.

Над проектом працювали тиждень. За словами Dilkа, цей мурал про рух від малого до великого, який немає кінця. Тому всі його композиційні елементи наче виходять за межі фасаду. Він символізує безмежний особистісний і еволюційний розвиток.

 

Райдуга та діти на вулиці Чукаріна, 22

Мурал створений за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту і Сихівської районної адміністрації.  Загальна площа малюнку – понад 360 квадратних метрів.

 

Тарас Шевченко на вулиці Миколайчука, 1

Автор муралу – художник Володимир Стецькович.

Обладнанням та досвідом склелазання йому допомагав друг – Назар Піх. Спосіб виконання зображення здалеку нагадує вишивку хрестиком, бо митці обрали будинок, де цегла викладена таким незвичним способом.

 

Кросворд на вул. Академіка Сахарова, 82

Автор муралу – Сергій Петлюк. Висота малюнка становить 30 метрів, а ширина – 18.

У кросворді зашифровані імена видатних діячів архітектури та живопису. Колись побачити розгадки можна було лише після заходу сонця, бо їх вписували спеціальною фарбою, що світиться у темряві. Проте сьогодні слова видно цілодобово.

Довідка. Мурал-арт - це мистецтво настінного живопису, відмінне від стріт-арту масштабністю зображення. Муралами називають картини на фасадах будинків.

 

Джерела: afishalviv.net, kickitart.com, zaxid.net, tvoemisto.tv, ipress.ua

Підготувала Яна Гончарова
Фото автора

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!