Навесні у Львівській ратуші з’явиться дитяча кімната з нянею

2349 0
На першому поверсі Львівської мерії планують облаштувати дитячу кімнату, де малюків доглядатиме няня. Депутатка міськради Уляна Пак, яка є авторкою ініціативи, розповіла Tvoemisto.tv, що саме буде в цій кімнаті та коли вона відкриє двері для маленьких відвідувачів.
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Мова йде про дитячу кімнату в Центрі надання адміністративних послуг, який знаходиться у приміщенні Львівської міської ради (Ратуша, пл. Ринок, 1).

«Ми бачимо у ЦНАПах людей різного віку, різної статі, у тому числі – й мам з дітьми, – прокоментувала Уляна Пак. – Ми змушені визнати, що перебування у ЦНАПах під час подання документів може тривати упродовж кількох годин. Звісно, ще це незручно і некомфортно для тих, хто прийшов із маленькою дитиною».

За словами депутатки, щонайперше, кімнату створять для людей, які відвідують ЦНАП та стоять там у черзі: «Батьки могли б залишати дитину в спеціально обладнаному місці. Тут буде працювати няня, яка зможе, наприклад, упродовж двох годин, спостерігати за дітьми, бавитися з ними. Тоді і мама зможе провести цей час результативно, і дитина не буде страждати від того, що заважає: буде під наглядом і займатиметься своїми справами».

Вона додала, що працівники Львівської міської ради чи депутати також зможуть лишати своїх дітей у цій кімнаті: «Наприклад, коли депутат чи депутатка йде на комісію чи має короткострокові справи у міській раді. Звісно, час для такого перебування буде обмежений»

Читайте також: У львівському ОХМАТДИТі відкрили унікальний простір для відпочинку

Кількість дітей, за якими няня зможе слідкувати одночасно, буде продуманою: це здебільшого залежатиме від розміру приміщення, яке оберуть під кімнату. Попередньо планують, що одночасно тут зможуть перебувати 5-6 дітей.

Зараз адміністративно-господарське управління ЛМР, у розпорядженні якого перебуває ЦНАП на першому поверсі Ратуші, займається нормалізуванням вимог до цієї кімнати. «Рішення прийнято. Зараз обговорюють питання порядку перебування, – прокоментувала депутатка. – Йдеться, до прикладу, про змінне взуття, задовільний стан здоров’я... Або ж якщо дитина не має бажання лишатися в цій кімнаті, щоб ніхто її до цього не змушував. Це нормальна практика в цивілізованому суспільстві».

За її словами, організаційні роботи мають завершити упродовж перших трьох місяців 2017-го року. «В  ідеалі, кімната має запрацювати вже в квітні. Із фінансуванням цієї ініціативи проблем бути не має. Я не вважаю, що це є занадто великі кошти для міста, щоб організувати ремонт, меблі та обладнання. Якщо ж виникнуть якісь труднощі, думаю, чимало львів’ян захочуть долучитися та допомогти», – відповіла Уляна Пак.

Спілкувалася Юлія Сабадишина

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!