Обмін заради миру. Як львівська школа приймала дітей із Луганщини

1360 0
У школі-гімназії Шептицьких таку акцію проводять вже втретє. Завдяки їй майже третина учнів школи з Луганщини змогла побувати у Львові.
фото: Анна Єгорова

фото: Анна Єгорова

У школі №23 смт Тошківка, Попаснянського району на Луганщині, зараз навчаються 82 учні. Майже третина з них за три роки побувала у Львові завдяки акції, ініційованій директором НВК «Школа-гімназія Шептицьких» отцем Олегом Ладнюком. Сама Тошківка кілька разів пережила обстріли: за селищем починається Бахмутська траса. 

Акцію проводять уже втретє. Цього разу впродовж 13–16 квітня гостями Львова стали учні 5–9 класів, а також третьокласниця Софія. Супроводжує дітей Лариса Кочевенко, заступниця директора з навчально-виховної роботи. 

«Спочатку вибирали старших учнів, 6–9 клас. Потім почали відбирати серед тих дітей, які ще не були у Львові. Насамперед брали дітей малозабезпечених, із багатодітних родин, але не тільки», – говорить вона.

Читайте також: Усе, що треба знати про прийом дітей у перший клас або Як Львів може змінити правила

П'ятниця була днем знайомства. Групу зустріли, розсели по сім'ях гімназистів. У суботу разом із отцем Олегом відвідали Карпати – Верецький перевал, Плай, а також водоспад Кам'янку. У неділю дозвіллям дітей знову опікувалися родини, частина дітей відвідали благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» у Шевченківському гаю. У понеділок гостів із Тошківки запросили до гімназії Шептицьких, щоб порівняти навчальні процеси у Львові та на Луганщині, а також поспілкуватися з однолітками.

Ідея обмінів між школами Заходу та Сходу з'явилася в отця Олега Ладнюка після знайомства з директоркою Тошківської школи. Директор гімназії Шептицьких з 2014-го року їздить на Схід як капелан. Оскільки наразі львівських дітей возити на Луганщину небезпечно, поки що акція одностороння.

«Не тільки потрібно вміти воювати або возити волонтерську допомогу в зону АТО. Також треба тих дітей, які мають певні навіювання про Західну Україну, привозити сюди, у Львів, і показувати, що тут добрі люди, не треба їх боятися. Завдяки цій дружбі, можливо, – якщо б це робилося ще в 90-х роках, – ніякої війни не було б», – пояснює Олег Ладнюк.

Читайте також: Знайдіть свою школу. Інтерактивна мапа з адресами у Львові

Кошти на подорожі збирають завдяки ярмарку солодощів, що традиційно відбувається восени. Класи гімназії змагаються між собою впродовж дня: готують смаколики та продають їх просто неба. Цьогоріч зібрали рекордну суму – більше 17 тисяч гривень. Це майже вдвічі більше, ніж торік. Для поселення гостей із зони АТО залучають сім'ї гімназистів, адже сама ідея – створити дружбу між дітьми. Кілька разів допомагали й представники бізнесу.

У майбутньому в школі планують розширювати програму: запрошувати кількох дітей на літо, зробити великодні та різдвяні програми, залучати більше вчителів.

Анна Єгорова,

фото зі сторінки о. Олега Ладнюка у Facebook та авторки

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

 

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар