Львівських батьків закликають перевірити дітей на педикульоз перед школою

2143 0
Батьків та адміністрації шкіл закликають не замовчувати проблему, а проводити роз'яснювальну роботу з батьками та дітьми
info-mir.com.ua

info-mir.com.ua

Про це в коментарі Tvoemisto.tv сказала представниця ГО «Батьківська рада Львівщини» Олена Пономарева: «Це питання завжди актуальне, особливо, коли діти повертаються до класів після відпочинку». 
 
За її словами, найбільша проблема полягає у замовчуванні та психологічному тискові, з яким стикаються діти під час хвороби. «Це приховують і вчителі, і в школах, і самі батьки. І під ризиком можуть опинитися інші діти в класі», — розповіла Олена Пономарева. Вона зазначає, що хвороба не пов’язана із соціальним станом родини, і часто вражає дітей з цілком благополучних сімей. Заразитися може як дитина, так і дорослий особливо у громадських місцях: літній табір, басейн тощо. 
 

Читайте також: Хворіти на кашлюк львів’яни стали вп’ятеро частіше. Чому не варто боятися вакцин?

 
При відсутності видимих ознак можна вживати профілактичних засобів, проконсультувавшись із лікарем. 
 
«Якщо ваша дитина постійно чухає голову, потрібно обов'язково оглянути його шкіру голови і волосся. Гниди (яйця вошей) зазвичай знаходяться в основі волосся, вони білі і нагадують лупу (на відміну від лупи, яку можна, наприклад, здути, їх не так просто усунути). Воші найчастіше ховаються за вухами і на потилиці. Дорослі комахи видно неозброєним оком. Чи впевнені ми або ж тільки підозрюємо у дитини педикульоз, в будь-якому випадку потрібно обов'язково оглянути голови інших домочадців і поспілкуватися з лікарем», — радить Олена Пономарева. 
 
Вона наголошує, що дитині варто пояснювати, що це звичайна хвороба, а не привід для сорому.  
 
Довідка: Педикульоз — захворювання шкіри, викликане вошами. Хвороба проявляється свербіжем, дрібними сірувато-блакитними плямами на шкірі, наявністю гнид (яйця вошей) у волоссі. Основний шлях зараження — це прямий контакт. Інкубаційний період триває 21 день. Профілактка хвороби полягає у дотриманні правил особистої гігієни, використання особистого гребінця тощо. Для лікування застосовують хімічну обробку спеціальними лікувальними препаратами. Після лікування хворого необхідно повторно оглянути через тиждень, і при необхідності провести повторну обробку.
 
Зоя Красовська

Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар