Польська письменниця отримала премію Конрада за роман про Львів

1559 0
Учора, 30 жовтня, лауреатом престижної літературної премії ім. Джозефа Конрада стала Жанна Слоньовська. Перемогу вона виборола за роман «Дім з вітражем», дії якого відбуваються у Львові.
Фото: conradfestival

Фото: conradfestival

Про це повідомляють на офіційній сторінці фестивалю Джозефа Конрада у Facebook.

«Дім з вітражем» – дебютний роман письменниці, у якому вона «зашифрувала» Львів та описала 100 років життя вигаданих мешканців зі справжнього будинку на вулиці Герцена, 6. Українською мовою він побачив світ 20 серпня минулого року, у перекладі Маріанни Кіяновської та Андрія Поритка. Львів’янам його презентували під час Форуму видавців.

Читайте також: Українські книжки відзначено на найбільшому книжковому ярмарку світу

«Роман «Дім з вітражем» я писала для поляків польською мовою, намагалася розповісти про свій і про наш Львів, про радянські реалії міста. Хотіла написати про той Львів, про який вони ніколи не чули, адже зафіксувалися на 1944-му році, коли він перестав бути польським»,  – розповіла в інтерв’ю для Tvoemisto.tv Жанна Слоньовська.

Жанні Слоньовській вручають премію ім. Дж. Конрада. Фото: Conrad Festival

Довідка. Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського заснована 2007 року Польським Інститутом у Києві. Польсько-українське журі щороку призначає премію одному письменнику за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів, універсальність послання. При цьому претенденти не можуть номінувати себе самі.

Опублікувала Людмила Рубцова

 


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар