Повістки на дорогах Львова вручатимуть знову. Як поводитися

25953 0
Учора львів’яни обурювалися через те, що даївці з військовими роздавали повістки прямо на дорогах міста. У військкоматі назвали це правомірним й обіцяли сьогодні знову відновити процес. Tvoemisto.tv запитало в юриста, як поводитися у такій ситуації.
фото: posydenky.lvivport.com

фото: posydenky.lvivport.com

Про те, чи даївці мають право зупиняти авто для вручення повістки та за яких умов мають їх вручати розповів юрист компанії HD Partners Марко Мандрусяк:

Повідомлення має бути вручене призовнику особисто. Хоча в законодавстві нічого не сказано про місце, де саме Вам мають вручити повістку. Тому працівники військкоматів не здійснюють ніяких порушень, вручаючи повістки у такий спосіб, – зазначив юрист.

Читайте також: У Львові призупинили роздачу повісток за участі ДАІ. Доповнено

Також Марко Мандрусяк дав кілька порад, як поводитися, коли ваше авто зупиняє працівник ДАІ:

1. У яких випадках зупинка транспортного засобу є законною?

Ø  скоєння правопорушення, яке було зафіксовано працівником ДАІ;

Ø  інша причина зупинки транспортного засобу, наприклад наявність ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу; необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, злочину чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції, або як свідка для оформлення протоколів про адміністративні правопорушення або матеріали ДТП;

Тому, якщо Вас зупинили але не повідомили про причини такої зупинки, ви маєте право не пред’являти ніяких документів допоки Вам не роз’яснять причини зупинки, а тим більше не виходити з транспортного засобу на вимогу працівника ДАІ. У таких випадках варто записувати номер жетона працівника, який здійснив зупинив та телефонувати на Гарячу ліню ДАІ. 

Читайте також: Відтепер чоловіки з вищою освітою служитимуть в армії довше

2. У яких випадках вимога вийти з транспортного засобу є законною?

Ø  з метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів,

Ø  коли   є   достатні   підстави   вважати,   що  водій знаходиться в стані сп'яніння,

Ø  коли  водій  або  пасажири  підозрюються  в   скоєнні злочину,

Ø  в інших випадках,  коли є необхідною участь  водія  в оформленні   документів   або  наданні допомоги  іншим  учасникам дорожнього руху.

Також, варто пам’ятати, що для складення протоколу працівниками ДАІ, не потрібно виходити з транспортного засобу.

Якщо працівником ДАІ було дотримано процедури зупинки транспортного засобу, Ви повинні пред’явити, а не віддати в руки працівникові ДАІ документи.

Детальніше тут: Чи правомірно вручати повістки за участі ДАІ. Пояснення юриста


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар