СБУ обшукала львівську IT-компанію: вилучили сервери, звинувачують у зв’язках з тероризмом

2707 0
11 березня СБУ прийшла з обшуком в офіс львівської компанії «АйТі-Сфера». Приводом для візиту стало постанову Галицького районного суду міста Львова на «вилучення технічних засобів і пристроїв, які здійснюють аудіомоніторинг, запис і прослуховування телефонних розмов абонентів». Компанію звинувачують у махінаціях та зв’язках з терористами. Під загрозою опинилися сайти Української греко-католицької церкви, які знаходяться на сайтах компанії.
Фото: idtn.corp2.net

Фото: idtn.corp2.net

Компанія виправдалася і частина устаткування повернули, проте силовики передумали і збираються знову його вилучити. Про це AIN.UA повідомив директор «АйТі-Сфери» Віталій Ковалишин.

Компанія «АйТі-Сфера» займається розробкою програмного забезпечення (ПЗ) для автоматизації контакт-центрів під торговою маркою Webitel. Будь-яке ПЗ для автоматизації колл-центрів, як вітчизняних, так і міжнародних брендів, може записувати розмови. При цьому користувач ПЗ зобов'язаний попередити абонента про те, що може проводити запис розмови для поліпшення якості обслуговування.

В ході обшуку були вилучені два сервера: один - основний сервер розробки ПЗ Webitel, другий - належить прес-центру Української греко-католицької церкви, на якому розміщуються всі сайти УГКЦ. За словами Віталія Ковалишина, його компанія на волонтерських засадах здійснювала технічний супровід цього сервера. Вилучення сервера УГКЦ призвело до відключення офіційних інформаційних ресурсів церкви в усьому світі. Однак згодом, на запит від прес-секретаря УГКЦ співробітники СБУ повернули сервер з сайтами Церкви і їх робота була відновлена (станом а 23 березня головний сайт УГКЦ працює у звичному режимі).

Основний сервер, на якому знаходиться вихідний код програми і менеджер генерації ліцензій на ПЗ компанії, не повертали. Його вилучення 11 березня частково паралізувало роботу компанії. Також силовики вилучили три 3G-модема. «АйТі-Сфера» вже звернулася за допомогою до юристів і планує звертатись до суду. Однак до 22 березня СБУ не тільки не повертають основний сервер, але і вирішили знову вилучити сервер УГКЦ.

У переліку клієнтів компанії правоохоронці виявили контрагентів з Росії та Донецької області. А 15 березня на офіційному сайті СБУ з'явився прес-реліз, в якому йдеться про те, що правоохоронці «розкрили шахрайську схему надання послуг міжнародного зв'язку, вилучили спеціальне телекомунікаційне обладнання для фіксації телефонних розмов і відкрили кримінальну справу за ст.359 (незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) ККУ».

За словами Ковалишина, співробітники СБУ також почали розробку за статтею 258.-3 «Створення терористичної групи чи терористичної організації». Причиною став контрагент, зареєстрований в Донецькій області, який купував ПЗ у «АйТі-Сфери» ще в 2013 році.

Опублікував Ігор Саджениця


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар