Що почитати про історію Львова. ТОП-9 книг, які вас здивують

2244 0
Історія Львова – древня і яскрава, оповита різними чутками і легендами.
Фото: seabiscuits.wordpress.com

Фото: seabiscuits.wordpress.com

Про що мовчать міські вулиці? Що приховують старі будинки і храми? Хто ті люди, які творили історію нашого міста? Tvoemisto.tv пропонує підбірку з 9 книг про історію старого міста Лева, які неодмінно вас здивують.

Анастасія Іванова, Євгеній Бондаренко та Євген Савченко «За львівськими брамами»

Книга-путівник описує велич 50 будинків дорадянської епохи. Зруйновані історією вітражі, кольорові мозаїки, потьмянілі від часу фрески. Столітні сходи мовчки розкажуть вам історію будівлі і її мешканців, ретельно приховану від сторонніх очей. Мине іще сотня років, можливо, від них не буде і сліду, або ж їх відреставрують. Однак їхній сьогоднішній вигляд залишиться тільки у цьому альбомі.

Ілько Лемко «Цікавинки з історії Львова»

Ілько Лемко – дослідник, який називає Львів містом, заснованим наперекір логіці.  Найцікавіші, скандальні та курйозні історії з життя міста Лева Ілля Семенов (справжнє ім’я автора) помістив у єдине видання. Книга містить 48 старих світлин Львова, які відображають зміни міста за останні 150 років.

Степан Грицюк «Культова 20 Львова»

Усі вони однакові у своїй геніальності, але різні в характерах і особистих драмах. Підприємці, авантюристи, науковці, співаки, ловеласи та математики – кожен із них закарбувався у львівській історії. Книга розповідає про непересічних людей, без яких Львів не зміг би стати тим добре знайомим нам із вами Львовом. Це люди, які доклали усіх зусиль, аби прославити столицю Галичини на весь світ.

Юрій Николишин «Віч-на-віч зі Львовом» 

Історію міста формують його вулиці і будинки, церкви і каплиці, статуї та пам’ятники. Архітектура Львова зі своїми канонами, особливостями і нюансами нікого не залишає байдужим. Книга оповідає про цінність непримітних деталей, надзвичайну силу місцевих храмів і принцип «золотого перетину», за яким намагалися будувати місто.

Юрій Винничук «Кнайпи Львова»

Книга занурює в батярські часи поважного дорадянського Львова. Де ще ви дізнаєтесь про реалії місцевих кабаре і казино, проілюстровані газетними хроніками? Автор проведе вас усіма давноминулими мордовнями, кав’ярнями, цукеренями, шинками, корчмами, винарнями та броварнями, щоб кожен міг обрати собі місце до душі.

Андрій Козицький «Нариси військової історії Львова XIII-XVIII ст. Leopolis militans»

Розвиток фортифікації та артилерії міста, найбільші облоги, військові бунти та битви, що відбувалися на околицях Львова – усе це висвітлює книга «Leopolis militans». Автор описує мілітарну історію міста крізь призму політичного життя Галицько-Волинської держави, Польського королівства, Речі Посполитої, Молдавського князівства, Кримського ханства та Османської імперії.

Барбара Гершевська  «З історії культури кіно у Львові 1918-1939 рр.»

У період 1918-1939 років кіномистецтво у Львові складало гідну конкуренцію іншим видам мистецтва. У кінотеатрах показували як світові шедеври кінематографу, так і аматорські стрічки львівських кіномитців. Книга повертає читача у міжвоєнний період, коли з'явилося звукове кіно, і українські митці зняли кілька кольорових звукових фільмів, що отримали визнання закордонних критиків.

Ігор Мельник «Вулиці Львова»

Ювілейна десята книга краєзнавця Ігоря Мельника познайомить вас з історією львівських вулиць і площ, яка творилася і змінювалася не одне століття. Автор поділяє столицю Галичини на кілька історичних частин: середмістя, передмістя та околиці. Протягом кількох сотень років вони були центром національного та релігійного життя не лише українців, а й поляків, німців, євреїв та вірмен.

Андрій Козицький «Тіні єврейського міста. Путівник Львовом»

Львів багатий пам’ятними місцями, що пов’язані з життям єврейської громади протягом XIV–XX століть. Книга змальовує минуле галицьких євреїв, розповідає про життя та діяльність відомих представників національної меншини. Путівник налічує шість маршрутів, які проведуть вас головними місцями розселення євреїв не тільки у Львові, а й за його межами: містечками Броди, Белз, Дрогобич, Жовква тощо.

Наталія Вітюк

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!