Скільки українців володіють англійською мовою. Інфографіка

6629 0
Згідно з результатами онлайн-дослідження TNS, 89% опитаних респондентів вивчали англійську мову, однак лише 18% володіють нею на рівні вище середнього. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Громадська ініціатива Україна Speaking.
Фото: bridgesafghanistan.com

Фото: bridgesafghanistan.com

Порівняно з країнами Європи Україна відстає у готовності громадян спілкуватися іноземною мовою. Дані Євробарометра «Європейці та їхні мови» показують, що більше половини жителів країн ЄС знають щонайменше дві мови, а 38% європейців вільно володіють англійською. Про це пише Osvita.ua.

Найкраще, за даними EF English Proficiency Index, серед європейських країн англійську знають у Швеції (70,94% населення), Нідерландах (70,58%) та Данії (70,05%). Однією з цілей мовної політики ЄС є оволодіння кожним європейським громадянином двома іноземними мовами на додаток до їх рідної мови.

Читайте також: Англійська мова може стати другою робочою в Україні: деталі

«Українці, у свою чергу, розуміють необхідність знати мови – 2/3 респондентів запевнили, що планують їх вивчати. Найбільш популярною серед іноземних мов є англійська – її планує вивчати половина опитаних, а 97% хотіли б щоб її вивчали діти», – зазначають в Україна Speaking.

Знання іноземних мов відкриває людям низку нових можливостей. Більше половини респондентів вважають, що іноземна мова може забезпечити для них та їхніх дітей можливість вільного спілкування з іншими людьми. Водночас 43% вважають, що знання іноземної дозволяє отримати більш оплачувану роботу в Україні.

Читайте також: В Україні – Рік англійської. Як швидко вивчити мову

Довідка. Дослідження проводилося компанією TNS для Національної ради реформ. Опитування проводилось методом он-лайн опитування з 27.11.2015 – 02.12.2015. Географія дослідження – уся Україна (крім АР Крим), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту. Рівень володіння іноземною мовою оцінювався за шкалою від 1 (володію на елементарному рівні) до 10 (володію досконало). Рівень володіння розділявся ініціативою GoGlobal з такими критеріями: рівень нижче середнього: від 1 до 5, середній рівень: 5-7, вище середнього рівня 7-10.

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар