Топ-5 унікальних програм у Львові, де навчають інформаційних технологій

3523 0
12-го липня в Україні розпочинається вступна кампанія у вищі навчальні заклади. Для тих, хто цікавиться комп’ютерами та інформаційними технологіями, Львівський ІТ Кластер підібрав усі найпрогресивніші інноваційні ІТ програми навчання в університетах міста.
Фото: dt.ua

Фото: dt.ua

Інтернет речей (ІоТ)

Де: Львівська Політехніка, Інститут Комп’ютерних технологій  автоматики та метрології (ІКТА), Кафедра «Комп’ютеризовані системи автоматики», спеціальність Комп’ютерні науки (№122), Освітня програма (спеціалізація) «Системна інженерія (Iнтернет речей)».

Бакалаврська програма Інтернет Речей (ІоТ) – це перша інноваційна програма, яку розробляли академіки спільно з ІТ-експертами за підтримки Львівського ІТ Кластеру. ІоТ запустили у 2016 році й на цій програмі вже успішно навчаються понад 50 студентів. Інтернет речей (Internet of Things) – це галузь, яка займається розробкою побутових пристроїв, так званих «розумних речей», які з під’єднанням до Інтернету отримують більше можливостей та функцій. Студенти програми окрім програмування, математики, фізики, електроніки та електротехніки, вивчають також як створювати та презентувати власні проекти і як працювати в командах. З вересня на програмі ІоТ запрацює власна лабораторія ІоТ Lab, де студенти матимуть змогу самотужки створювати власні пристрої та «розумні» речі.

Читайте також: Інтернет речей: У Львові діє інноваційна програма з курсами Гарвардського університету

Більше інформації тут: http://iot.lviv.ua/ та на Facebook сторінці програми https://www.facebook.com/iotlvivua/

Системи штучного інтелекту (Artificial Intelligence)

Де: Львівська Політехніка, Інститут Комп’ютерних наук та інформаційних технологій (ІКНІ), Кафедра «Комп’ютеризовані системи автоматики», спеціальність Комп’ютерні науки (№122), Освітня програма (спеціалізація) «Комп’ютерні науки».

Системи штучного інтелекту – нова програма Львівського ІТ Кластеру та Львівської Політехніки, яка стартує у вересні цього року. Штучний інтелект – це розділ комп’ютерної науки, де комп’ютер навчають думати за принципом людського мозку, тобто мислити, розпізнавати та самонавчатись. Студентам програми АІ пропонують інноваційні предмети, серед яких: людино-машинна взаємодія, машинне навчання, візуалізація даних, основи робототехніки тощо.

Детальніше тут: http://ai.lviv.ua/ та на Facebook сторінці програми https://www.facebook.com/ai.lviv.ua/

Data Science & Intelligent Systems

Де: ЛНУ ім. Франка, факультет електроніки та комп’ютерних технологій, спеціальність Інформаційні системи та технології (№126).

Інноваційну програму навчання Data Science & Intelligent Systems запускають з вересня цього року. Це чотири окремі програми навчання, об’єднані однією назвою. Саме цю програму абітурієнти можуть обирати з першого курсу, а вже на другому курсі – окремий напрямок з чотирьох: Machine Learning & Artificial Intelligence, Data Analysis, Internet of Things та Smart Solutions & Intelligent Systems. Студенти матимуть можливість проходити літню практику в ІТ компаніях та брати участь у тематичних літніх таборах. Для кращих студентів програми передбачено 5 стипендій від фонду WNISEF, які покриють вартість навчання. Загальний ліцензійний обсяг – 100  місць.

Слідкуйте за деталями тут: https://www.facebook.com/Data-Science-Intelligent-Systems-at-LNU-116973138906218/

Інтелектуальний аналіз даних (Data Science)

Де: ЛНУ ім. Франка, факультет прикладної математики, спеціальність Системний аналіз.

Програма Інтелектуальний аналіз даних також вперше стартує в ЛНУ ім. І.  Франка у вересні. Над нею також працювали ІТ спеціалісти, спільно з представниками університету. Наука про дані (Data Science) – це міждисциплінарна сфера комп’ютерних наук, яка вивчає методи аналізу даних для того, аби отримати з них якнайбільшу інформацію та нові знання. Наука тісно пов’язана з такими сферами, як машинне навчання, штучний інтелект, великі дані тощо. Влітку студенти проходитимуть практику у львівських ІТ компаніях, де працюватимуть з ІТ спеціалістами над конкретними проектами. На програмі передбачено 25 бюджетних місць.

Детальніше тут: http://ami.lnu.edu.ua/

Програми Computer Science: Комп’ютерні науки та ІТ і бізнес аналітика


Де: Український Католицький Університет

Це дві сучасні бакалаврські програми Українського католицького університету, які готують лідерів галузі, що своїми знаннями, навичками та настановами змінюватимуть сьогоднішнє та майбутнє України та світу. Програми розроблені з урахуванням того, щоб дати студентам не лише фундаментальні знання з комп’ютерних наук, а й допомогти їм розвинути етичні, бізнес-орієнтовані та комунікативні навички.

Програма з комп’ютерних наук (спеціальність 122 комп’ютерні науки та інформаційні технології) в першу чергу орієнтована на технічну складову і передбачає три спеціалізації: програмна інженерія, штучний інтелект та людино-машинна взаємодія. Натомість, програма інформаційні технології та бізнес-аналітика (спеціальність 124 системний аналіз) орієнтована на застосування прикладних інформаційних технологій до потреб сучасного бізнесу, зокрема щодо аналітики бізнес-процесів та їх автоматизації.

Читайте також: В УКУ стартує нова бакалаврська програма за Оксфордською моделлю

Програми вирізняються поглибленим вивченням англійської мови шляхом викладання окремих курсів англійською мовою і участі в літній англомовній школі. До читання лекцій залучаються міжнародні партнери УКУ та відомі професіонали з провідних компаній Львова, України і світу.

Детальніше – https://apps.ucu.edu.ua/ та Facebook-сторінці програм https://www.facebook.com/csatucu/

За матеріалами: itcluster.lviv.uа


Читайте також: