У Львові розроблять стратегію міста, дружнього до дитини

910 0
Аналітичний центр планує провести низку форумів та презентувати нову Стратегію прориву Львова.
фото: rest.guru.uа

фото: rest.guru.uа

У вівторок, 27 лютого, аналітичний центр «Інститут міста» презентував досягнення минулого року. Директор центру Олександр Кобзарев розповів Tvoemisto.tv про плани установи на 2018 рік.

22-23 березня у Львові відбудеться Форум місцевого самоврядування. На форум збереться близько 200 учасників, представників центральних та місцевих органів влади. Основна його мета – створення дискусійного майданчику для обговорення питань розвитку місцевого самоврядування.

«Багато мешканців не розуміють різниці між місцевою та державною владою. Учасники будуть спілкуватися про те, як зробити місцеве самоврядування більш ефективним. Форум буде організовано з акцентом на національий рівень задля пришвидшення реформи місцевого самоврядування та покращення якості життя в об’єднаних територіальних громадах», – сказав він.

Читайте також: Зробити Львів столицею знову. Навіщо міськраді ще один інститут

Цьогоріч у Львові командою «Інституту міста» буде презентована Стратегія прориву – результат дворічої праці команди. Вона є продовженням Стратегії конкурентоспроможності, що визначила два пріорітетних міських кластери – IT та туризм. Втілення стратегії показало успішний результат – майже всі заплановані показники були перевиконані. Разом з університетами, міською радою та підприємцями в «Інституті міста» намагались зрозуміти, який напрям Львова необхідно розвивати тепер, що саме може стати новим проривом міста. Таким стрибком, на думку авторів Стратегії, має стати креативність.

«Ми не говоримо окремо про освіту, культуру чи економіку. Якщо креативність запрацює в людях, то кожен з нас стане більш успішним та ефективним, відповідно, все місто стало би кращим. Згодом вона буде запропонована на розгляд сесії міської ради», – каже Олександр Кобзарев.

Читайте також: Німецьке товариство GIZ повертається у Львів з новим проектом

Форум Креативне місто відбудеться у Львові 9-10 березня. Саме під час форуму «Інститут міста» презентує Стратегію прориву. Також там відбудуться виступи іноземних та українських спікерів: Чарльза Лендрі, Павла Шеремети, Євгена Глібовицького та інших.

Цьогоріч Інститут міста розроблятиме стратегію «Львів, дружній до дитини».

«Вона передбачатиме створення певних орієнтирів, на які мають звертати увагу в міських політиках для того, щоб місто стало більш дружнім для дітей. У рамках розробки стратегії відбудуться круглі столи, зустрічі, будуть опитані діти. Вона також має бути прийнята як офіційний документ на сесії міськради», – зауважує Олександр.

Дев’ятий форум ОСББ передбачає обговорення найбільш актуальних проблем домогосподарств: стосунки ОСББ з монополістами-постачальниками комунальних послуг, з державою в частині субсидій та теплих кредитів. Форум орієнтовно відбудеться в жовтні 2018 року.

Читайте також: Олег Шмід про плани Львова будувати нові велодоріжки

Школа соціального підприємництва передбачає навчання 10-15 людей соціальному бізнесу. Деякі з них отримають мікрогрант у розмірі 30-50 тис. грн на реалізацію ідей для запуску бізнесу.

«Ми хотіли би відібрати серед львівських початківців підприємців тих, хто хотів би займатися саме соціальним підприємництвом. Навчання будуть прводити люди, які мають практичний досвід ведення соціального бізнесу. Ми плануємо запустити Школу в період з квітня до червня», – каже він.

Львівський форум підприємництва відбудеться у вересні-жовтні 2018 року. Якщо в Школу буде зібрана невелика кількість підприємців, які будуть навчатись як реалізовувати свої ідеї, то форум відвідає більша кількість людей, котрі цікавляться підприємництвом. Він буде присвячений початківцям, людям, які розпочинають чи думають над початком власного бізнесу.

«Ми би хотіли розказати, як це робиться, яким чином розпочинається, залучити цікавих доповідачів з України та з-за кордону, що допомогли би підприємцям працювати більш ефективно. Тут буде обговорення та надання порад для вирішення проблем», – додає Олександр.

Читайте також: 10 проблем центру міста, які треба розвязати, щоби Львів не втратив обличчя

У 2018 році продовжиться проект Вулиця для всіх. За словами очільника «Інституту міста», його метою є не розробка проекту реконструкції вулиці Бандери, а зібрання побажань усіх користувачів вулиці.

«Це збір пропозицій для майбутнього проекту реконструкції вулиці. На жаль, на останніх слуханнях ми отримали диктат автомобілістів, бо замість пріоритету для велосипедистів та пішоходів ми отримали пропозицію зробити чотири смуги дороги. Зараз архітектори розробляють проекти з благоустрою, і ми плануємо напрацювати дорожню карту по залученню стейкхолдерів. Вона буде заснована на досвіді та на всій інформації, яку ми отримали в рамках реалізації проекту, аби в майбутньому зробити цей процес максимально ефективним», – каже він та не виключає, що цьогоріч будуть проведені ще одні громадські слухання для того, щоб пояснити мешканцям деякі непорозуміння.

У 2018 році продовжить діяльність проект Urban Cafe – неформальні зустрічі для обговорення різноманітних проблем міста, що проводитимуться з різною частотою: приблизно один чи два рази на місяць.

Читайте також: Як львів’яни проводять вільний час. Результати дослідження

Також в «Інституті міста» подали заявку на фінансування проекту Lviv City Makers.

«Якщо вона буде підтримана, то проект відбудеться влітку 2018 року. Всі в Україні, хто цікавиться розвитком міст, знають про київський курс CANactions – це фактично урбаністичні студії, які навчають сучасним тенденціям у містоформуванні та містобудуванні. Львів потребує аналогу таких курсів, ми хотіли б його реалізувати для нашої громади. Це буде інтенсив з урбаністики», – розповідає Олександр.

У лютому Львів став молодіжною столицею України – це результат спільної роботи «Інституту міста» з іншими представниками влади та громадскості протягом 2017 і 2018 років. В підприємстві вважають, що перемога надає Львову не тільки статус і визнання того, що зроблено, але і велику відповідальність. Відповідно, «Інститут міста» планує організовувати у 2018 році більше обговорень, дискусій та практичних рішень, щоб показати Україні львівський досвід, створити мережу регіональних проектів з іншими містами. Окрім того, в майбутньому Львів буде подавати заявку на визнання європейською молодіжною столицею.

Микита Гладченко


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар