У Львові хочуть відновити Тріумфальну арку

10081 0
У Львові хочуть збудувати Тріумфальну арку на кшталт тимчасової, що була споруджена у 1894 р. на честь приїзду до міста цісаря Франца Йосифа І. Таку ідею у дописі на Facebook-сторінці висловив ресторатор Вардкес Арзуманян.
фото: lvivcenter.org

фото: lvivcenter.org

Ідея ресторатора на Facebook отримала активну підтримку львівських підприємців та чиновників. Нині у коментарях до допису активно обговорюють, чи варто проводити конкурс на проект арки, чи відбудувати її за проектом тимчасової арки 1894-го року.

 

 

Ось що я думаю.А чи не повернути нам на місцеТриумфальну арку? Час готуватися до повернення наших хлопців. Кожен по цеглині і арка готова (кожен, в сенсі львівський бізнес).Andriy Moskalenko

Опубліковано Vado Arzumanyan 15 січня 2016 р.

Як розповів Tvoemisto.tv голова Громадської ради при Головному управлінні ДФС Віктор Горбач, нині для втілення ідеї збирають однодумців, а вже після 19-го січня планують робочу нараду з цього питання. Підтримати ідею відновлення Тріумфальної арки або висловити свої пропозиції/зауваження з цього приводу можна у коментарях до допису або ж безпосередньо ініціаторам (Vado Arzumanyan, Viktor Horbatch).

Довідка. Тимчасова арка була споруджена на честь приїзду до Львова найяснішого цісаря Франца Йосифа І. ЇЇ збудували на вул. Городоцькій (колишня Грудецка) перед початком Залізничної алеї за проектом архітектора Кароля Боубліка. Австро-угорський монарх Франц Йосиф відвідав Львів 11 вересня 1894 року з метою оглянути Загальну крайову виставку, що відбувалась в Стрийському парку 5 червня – 10 жовтня 1894 р. . Цей візит готувався з великою помпою. Магістрат виділив для організації візиту 20 тисяч злотих, хоча президент міста просив 26 тисяч.

Тріумфальна арка для Франца Йосифа у Львові

В центрі арки розмістили бюст Франца Йосифа І, вище – герб міста Львова.  Саме біля цієї арки (на фото) бургомістр Львова пан Гноїнський вручив цісареві символічні ключі від міста та від «сердець мешканців».

Місце, де знаходилась Тріумфальна арка для Франца Йосифа у Львові

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар