У Львові погодили міський бюджет на 2019 рік. Як розподілили кошти

2337 0
50 депутатів ЛМР затвердили бюджет Львова на 2019 рік.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Депутати Львівської міської ради під час пленарного засідання 29 листопада ухвалили бюджет на 2019 рік. Згідно з ухвалою, бюджет розподілили таким чином:

Доходи до бюджету визначили на рівні 9,858 млрд грн, а видатки — 9,857 млрд грн. Доходи та видатки розподілили таким чином:

Читайте також: Львів отримав бюджет на 2018 рік

2,7 млрд грн із загального бюджету виділили на галузь освіти, що на 3 млн більше, ніж торік. 472 млн грн — на видатки житлового господарства та інфраструктури. На компенсацію проїзду пільговиків заклали у бюджет 240,3 млн грн (61,3 на автотранспорт та 179 млн грн — на електротранспорт). Крім цього, на прибирання, поточний ремонт та озеленення виділять 300,5 млн грн, вуличне освітлення — 54,1 млн грн, а на утримання парків — 15,8 млн грн. На світлофорні об’єкти у бюджеті передбачили 5,3 млн грн.

На соцзахист запланували 507 млн грн, а на культуру і мистецтво — 144,9 млн грн. На спортивну галузь у міському бюджеті на наступний рік запланували 77,7 млн грн.

На медицину передбачили 841 млн грн, а ще 300 млн грн планують передати як субвенцію для Львівської облдержадміністрації за вивезення твердих побутових відходів. 

Читайте також: Хто переміг у голосуванні за проекти Громадського бюджету Львова. Інтерактивна мапа

За пропозицією комісії фінансів та планування бюджету у 2019 році збільшать допомогу на виконання депутатських повноважень зі 150 до 200 тис. грн за рахунок зменшення матеріальної допомоги мешканцям міста, для погашення кредитів ЛКП «Львівавтодор» додали 45 млн грн, на статутний капітал ЛКП «Муніципальна варта» виділили 15 млн грн, для Винників – 27 млн грн, Брюховичам – 10 млн грн, на реконструкцію вулиці Шевченка – 20 млн грн, на закупівлю мультитач панелей на умовах лізингу – 3 млн грн.

Крім цього, 100 млн грн передбачили на оновлення громадського транспорту, 10 млн грн на ЛКП «Збиранка», 30 млн грн на ЛМКП «Львівводоканал». Статутний капітал ЛКП «Зелене місто» поповнили на 20 млн грн, на реконструкцію площі Двірцевої та вулиці Чернівецької виділили 65 млн грн, реконструкцію Замарстинівської – 50 млн грн та 1 млн на аудит львівських комунальних підприємств.

За пропозицію депутата від бюджетної комісії 6 млн грн за рахунок бюджету розвитку виділили на реалізацію програми «Львів науковий».

Читайте також: Як не розтринькати Бюджет розвитку

На одному з наступних пленарних засідань мають розглянути перерозподіл коштів із бюджету розвитку, за який зазвичай виконують реконструкції та ремонти. Він становитиме 1,7 млрд грн. Для порівняння, торік він становив 1,2 млрд грн. На погашення кредитів комунальних підприємств у бюджеті розвитку на 2019 рік передбачили 455 млн гривень. Загалом упродовж наступних п’яти років місто має віддати 5,5 млн доларів, 33 млн євро та 459 млн грн боргу за міжнародними кредитами.

Бюджет на 2019 рік формували з урахуванням підвищеної мінімальної заробітної плати на 9%, посадового окладу, індексу споживчих цін та оплати енергоносіїв.

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!