Поліція Львова викрила шахраїв, які видурили в людей понад 7 мільйонів

1211 0
Зловмисники брали завдаток за легкові автомобілі, однак не надавали покупку та не повертали кошти.
фото: pinterest.com

фото: pinterest.com

Поліція та прокуратура викрили функціонування мережі офісів, розташованих у Львівській, Вінницькій, Житомирській, Закарпатський, Івано-Франківській та Чернівецькій областях, у яких під виглядом придбання в кредит автотранспорту зловмисники видурювали кошти громадян. Про це повідомляє відділ комунікації головного управління Національної поліції у Львівській області.

За даними поліції, Працівники компанії розміщували на інтернет-сайтах рекламні оголошення із пропозицією придбати в кредит автотранспорт за цінами суттєво нижчими за ринкові. Після того як клієнт підбирав автомобіль, менеджери укладали, ніби – то попередній договір купівлі - продажу транспортного засобу та вимагали переказати на рахунок суб’єкта господарювання кошти - 10% передоплати від вартості покупки. При цьому клієнтів запевняли, що автомобіль вони отримають протягом 3-4 робочих днів, а також буде проведена його передпродажна підготовка та комп`ютерна діагностика.

Громадяни перераховували від 30 до 100 тисяч гривень на вказаний рахунок, однак автомобілів так і не отримували.  у банку. Коли ж вони звертались в офіси, працівники пояснювали їм різні вигадані обставини та причини затримки. Далі, зловмисники орендували нові приміщення і змінювали місця розташування офісів, щоби уникнути подальших контактів з покупцями.

Читайте також: Львів’ян попереджають про шахраїв, які збирають гроші за комунальні послуги

Як встановили правоохоронці, «продавці автомобілів» створили ряд суб’єктів господарювання, не маючи мети здійснювати підприємницьку діяльність.

Поліція задокументувала, що мережа в семи областях держави залучила кошти в понад 150 громадян на загальну суму понад сім мільйонів гривень. При цьому за весь час діяльності шахрайської мережі жоден клієнт не отримав обіцяного автомобіля.

Правоохоронці Львівщини провели санкціоновані обшуки та припинили незаконну діяльність офісів мережі та головного офісу у Києві, під час яких вилучили понад п’ятдесяти печаток різних суб’єктів господарювання, штампи, угоди, документи бухгалтерського та податкового обліку, рекламні оголошення, каталоги та інші речові докази злочинної діяльності.

Двом зловмисникам вже повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.190 (шахрайство в особливо великих розмірах) КК України. Також правоохоронці встановлюють особи усіх, хто постраждав від «підприємницької діяльності» шахраїв та встановлюють інших осіб, причетних до скоєння злочину.

Читайте також: