Як відновлюватимуть мозаїку магазину «Океан» у Львові

1913 0
У Львові представили дорожню карту відновлення мозаїки з рибками.

У Львові розпочнуть відновлення мозаїки магазину «Океан». Відповідне рішення прийняли на одному з виконкомів ЛМР. Сьогодні ж, 30 серпня, львів’янам презентували дорожню карту відновлення мозаїки з рибками.

Як повідомив під час прямого ефіру Tvoemisto.tv заслужений діяч мистецтв України Остап Патик, син автора об’ємних рибок Володимира Патика, сумарно станом на зараз є 70% матеріалу.

«З-під болота та цементу витягнули 60-70% мозаїки, яка є дуже брудним. Маємо два варіанти – або розчистити її, або камінці, які є грубшими, можна розколоти навпіл. Так збільшиться кількість матеріалу. Якщо ж побачимо, що чогось бракує, то будемо шукати матеріали, приміром, по селах, монастирях», – каже він.

Читайте також: Мистецтво не може бути ворожим. Чому зникають львівські радянські мозаїки

Що стосується технічного виконання робіт, за словами Остапа Патика, треба укріпляти стіну, бо є ризик, що вона почне нахилятися від тиску ґрунту. Спочатку необхідно зробити невеликі контрфорси, потім додатковий фундамент і цегляну кладку.

«Ми говорили з майстрами, які можуть після кладки зробити рельєф. Він – складний, і для того, щоб його виготовити, є 3D-сканування об’єкта, який зробив ще забудовник. Процедура відновлення така: спершу роблять контрфорси, відливають в гіпсі, ріжуть, виставляють всі пункти так, що рельєф буде збігатися приблизно на 98%», – розповідає він.

Завершити відновлення мозаїки планують найближчим часом, доки дозолятиме тепла погода. Після відновлення забудовник одержить право продовжити будівництво.

Читайте також: Нам потрібні конкретні правила гри. Чому у Львові знищили мозаїку на магазині «Океан»

Нагадаємо, що у лютому ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію рибного магазину «Океан», який збудували ще 1982 році. Згідно з даними системи Youcontrol, компанія належить Володимиру та Наталії Швед.

Реконструкцію будівлі розпочали навесні, а 18 липня знесли стіну з мозаїкою, яку згідно з проектом планували зберегти. Наступного дня виконавчий комітет ЛМР зібрався на позачергове засідання та скасував містобудівні умови і обмеження на реконструкцію будинку, а міська ДАБК розпочала перевірку. Крім штрафу, за результатами перевірки, замовнику та генпідряднику будівництва видали приписи про зупинення будівельних робіт, доки вони не усунуть виявлені порушення.

Пізніше власник ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп», яке проводить реконструкцію рибного магазину «Океан», Володимир Швед обіцяв відновити її власним коштом та надати 1 000 кв. м приміщень під художню школу чи мистецький коворкінг.

Ольга Коваль


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!