У Львові почнуть використовувати унікальне авто для відеонагляду

4185 0
Аналогів таких автомобілів в Україні немає.
Фото ілстративне: Auto Vercity

Фото ілстративне: Auto Vercity

Управління безпеки Львова буде використовувати авто для мобільного відеонагляду. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів начальник відділу оперативно-технічних заходів управління Павло Пец.

За його словами, для цього через сайт електронних закупівель Prozorro придбали автомобіль Toyota Land Cruiser 1995-го року за 309 800 гривень у львів’янина Олега Шумова.

«Ми обрали це авто, у першу чергу, через його габарити, адже плануємо використовувати не тільки на дорозі, а й на бездоріжжі, так само під час поганих погодних умов. По-друге, воно має великий бак. Авто має виїжджати на місце з повністю заправленим баком, адже система відеонагляду живиться від генератора, а заведений автомобіль працює досить довго. По-третє, механічна лебідка, яку ми переобладнаємо під автомобільний генератор, який даватиме і більшу потужність авто, і від нього зможе живитися куди більше техніки. Ми спеціально шукали не нову, а вживану, дешевшу автівку, адже будемо її переобладнувати», – сказав Павло Пец.  

Читайте також: Як вберегтися від кишенькового злодія. Інструкція від поліції

Аналогів таких автомобілів в Україні немає. За словами Павла Пеца, подібний проект готують у Києві – там для потреб патрульної поліції для відеонагляду переобладнують два автомобілі Ford Tranzit. У Львові ж питання про спеціалізовані авто для поліції поки не підіймалося – управління безпеки діятиме спільно з правоохоронцями.

«Водій і оператор будуть нашими, вони просто співпрацюватимуть з патрульною поліцією. Наш автомобіль дозволить патрульній поліції та управлінню національної поліції отримувати онлайн-трансляцію у свій диспетчерський пункт. Авто використовуватимемо для зйомки масових заходів, там, де зараз є недостатня кількість стаціонарних камер, так званих "глухих" місць. Камери зможуть працювати під час руху і розпізнавати не тільки номерні знаки авто, а й обличчя громадян», – пояснює Павло Пец.  

Читайте також: До кінця року в Україні запрацює вертолітна поліція

Уперше виїхати на вулиці Львова автомобіль має на Великдень. Павло Пец каже, що вже закупили необхідне обладнання, аби встановити систему відеомоніторингу.

«Ми провели технічний огляд машини, далі плануємо доставити стабілізатори напруги і невеличкий генератор, аби система могла працювати не тільки від двигуна, а й автономно. Також встановимо відеореєстратор, GSM-модуль, аби камери працювали через мобільну мережу, і закупимо самі камери. Одну з камер розташуємо на семиметровій мачті. За необхідності, автомобіль зупиняється, мачта підіймається за допомогою компресора – і камера працює на висоті шести метрів, аби можна було знімати все навколо автомобіля», – розповідає він.

Читайте також: За який час прибуває на виклик патрульна поліція у Львові

Нагадіємо, що в липні минулого року на Залізничному та Приміському вокзалах Львова встановили нові камери відеоспостереження, а на вулиці Городоцькій торік в серпні тестували камеру, здатну розпізнати обличчя з 400 метрів.

Андрій Костюк


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар