У Львові зооактивісти просять заборонити використання тварин у циркових виставах

710 0
Відповідна петиція набрала понад 500 голосів.
Фото: ua.tv

Фото: ua.tv

У Львові зооактивісти зареєстрували петицію про заборону використання тварин у виставах та розміщення цирків із тваринами на території Львова. Петиція вже набрала 505 підписів, яких достатньо для його розгляду депутатами ЛМР.

Авторка петиції Оксана Джус каже, що в Україні від 2017 року посилено відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. У законі йдеться про заборону створення та діяльності пересувних звіринців (зокрема і шапіто з тваринами).

Читайте також: Львів'ян запрошують долучитися до благодійного аукціону для допомоги чотирилапим

Також Оксана Джус зазначає, що інфраструктура міста не може забезпечити належних умов, у+ яких ведмеді, жирафи, слони, верблюди, тигри, крокодили чи інші дикі тварини могли б перебувати в умовах, що вимагають їх біологічні потреби.

«Цирки, що в своїх шоу-програмах використовують тварин, негативно впливають на дітей, викривлюючи їхнє світосприйняття, виховуючи жорстокість та підкріплюючи негуманне ставлення до живої природи. Виховання дітей має відбуватись на прикладах любові до тварин, а не на прикладах жорстокості і хибному уявленні про відносини між людьми і тваринами», – ідеться в петиції.

Окрім цього, ідеться в петиції, діяльність цирків із тваринами несе небезпеку для населення, адже дресирування пригнічують тварин і роблять їх більш агресивними і непередбачуваними.

«Локальна заборона на розміщення пересувних цирків із тваринами в місті перебуває у компетенції органів місцевого самоврядування. Просимо міську раду висловити офіційну заборону виступів шапіто/пересувних цирків з тваринами у Львові та покласти край негуманній експлуатації тварин в циркових виставах на території міста», – закликає петиція.

Читайте також: Кудлаті компаньйони шукають новий дім у Львові. Фото

Додамо, що Міністерство культури відмовилось купувати тварин державним циркам та готує законопроєкт про заборону використання тварин у цирках. Водночас у Львові планують створити реабілітаційний центр для диких тварин, яких експлуатували у цирку, та визнали неприпустимим експлуатацію тварин у цирках і дельфінаріях.

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!